מיקי זוהר, מוטי יוגב , אלי כהן (כולנו) ואורי מקלב ניגשו לשר אבי גבאי וביקשו להוסיף יומיים נוספים בשנה בהם יהיה רעש ללא הגבלה: המימונה ול"ג בעומר. כתוצאה מכך המימונה אתמול היה אחד מהלילות הכי קשים שעברתי. הרעש היכה בעצמה בכל השעות הכי לא הגיוניות, דרבוקות ומכונות קריוקי התערבבו ביחד עם שירי אום כולתום, קובי פרץ והבכי המצמרר של ילדים עייפים.

מהתגובות הזועמות הרבות בעמוד של מיקי זוהר ואבי גבאי ניתן להסיק בקלות שאני לא היחיד. החג היפה של אהבה ורעות של יהודי מרוקו, שהיה אמור לסמל את בוא האביב – נהרס. במקום אהבה ורעות הגיעו מכונות קריוקי , דרבוקות וצרחות של ילדים בוכים מעייפות. במקום מופלטות – גזל שינה. במקום אחווה ושמחה זעם אדיר על מיקי זוהר, אבי גבאי ויהדות מרוקו. במקום חג – יום מעייף וארוך לאחר שלוש שעות שינה.

 

Prime Minister Benjamin Netanyau and his wife Sara attend the Jewish Maroccan celebration of Mimuna, in Yavne on April 30, 2016. Photo by Flash90 *** Local Caption *** øàù äîîùìä áðéîéï ðúðéäå åøòééúå äâáøú ùøä ðúðéäå áàøåò îéîåðä áéáðä øàù äîîùìä áðéîéï ðúðéäå åøòééúå äâáøú ùøä ðúðéäå àøåò îéîåðä
נתניהו במימונה. פוגעים באינטרס הישראלי

 

הזוועה של הלילה הזה אינה ניתנת לתיקון בקלות. חבר כנסת שיעז לנסות לשנות אותה ייחשד בגזענות (במיוחד אם הוא ממפלגת העבודה) וכך מיקי זוהר דן אותנו לתחושת קבס וסלידה מהמערכת.

התגובות ברשת משקפות הווי מאד בעייתי של ליל המימונה: הורים לילדים נאלצו להתמודד עם ילד בוכה ועייף ועצבני, אנשים עובדים יאלצו לקום לעבודה בעיניים אדומות מעייפות, והמצמרר מכל הוא פוסט שרץ ברשת של נהג אוטובוס שלא יודע איך יתפקד. הסיפור של הנהג כבר לוקח אותנו לפאזה אחרת: זה כבר לא סתם משחק, מדובר בסכנת חיים.

התגובות,אגב, הם גם של מרוקאים ויוצאי עדות המזרח. לא חסרים שמות כמו ממן ואבוקסיס שלא מבינים למה הם צריכים לראות את ילדיהם בוכים במשך כל הלילה. אין זה משנה אם אתה מרוקאי או אשכנזי- אף אחד לא רוצה לראות את הילד שלו בוכה ולהרגיש חסר אונים מול כאבו. אף אחד לא רוצה לשמוע על אביו הקשיש שלא נרדם כל הלילה. ואף אחד לא רוצה לטלפן לבוס שלו ב-2 בבוקר ולהגיד- תשמע אני לא אהיה מסוגל לעבוד מחר.

אני מאוכזב, לא רק מאבי גבאי, מיקי זוהר ומוטי יוגב, אלא גם מחברי הכנסת שהצביעו בעד בקריאה טרומית, אכזבה מהנבחרים, מהמפלגה שלי, מהמקום שהאמנתי שהוא הבית הפוליטי שלי.

במקביל להרשאה לרעש ללא הגבלה ב-5 לילות השנה, ישנו מאבק נוסף, חשוב לא פחות, הנוגע לענייני רעש: מאבק נגד קריאות המואזין ב-4 בבוקר. למוסלמים יש חמש תפילות במהלך היום, התפילה הראשונה היא עם עלות השחר, ב4-5 בבוקר. המואזין קורא בקול, עם הצופר המיוחד לכל המאמינים לקום ולהתפלל , ומעיר את כולם. כולל יהודים, נוצרים ואתאיסטים. כולם צריכים לשמוע שאללה הוא אכבר. ביפו, חיפה,לוד,עכו ובשומרון מכירים את התופעה הזו.

איך נילחם עכשיו ברעש של המואזין ב-4 בבוקר? איך נסביר את זה שמבחינת החקיקה אנחנו מאשרים להרעיש ללא הגבלה שבא לנו – אבל מצד שני מגבילים את המרעישים? איך אפשר להיות בעד רעש מסוג א' , ונגד רעש מסוג ב'?

ומי הוא ראש הנלחמים בקריאות המואזין? מוטי יוגב, אחד מיוזמי הרעשה במימונה ובל"ג בעומר. בעצמו הוא מחבל במאבק החשוב הזה, שבמקום מאבק נגד רעש הופך להיות מאבק -נגד רעש מוסלמי.

תושבי השומרון יפסידו במאבק החשוב הזה, שמלכתחילה היה קשה במיוחד הכל בשביל מה? בשביל הזכות לקריוקי כל הלילה.

מהנבחרים שלי ציפיתי להיות קשובים יותר לרחשי הציבור. גלגל בא וחוזר בעולם, ומי שלמעלה יהיה בסוף למטה, כי לעם יש כוח ולנו גם יש את הכוח להחזיר אותם הביתה, שם הם יתענגו על השלכות החוק שלהם בעצמם כל הלילה, ואז כבר יהיה מאוחר מידי לתקן.

20 News

20 News