יו"ר הסתדרות העובדים, אבי ניסנקורן, הודיע הערב (ד') במסיבת עיתונאים בת"א על השבתת המשק ביום ראשון עד שעות הצהריים כמחאה על הכוונה לפטר למעלה ממחצית עובדי ענקית התרופות "" בישראל.

"ביום ראשון קודם כל נשבית את כל מפעלי טבע. המשק כולו – עיריות, בנקים, תחבורה ציבורית, קופות החולים ונתב"ג – כולם ישבתו עד הצהריים כסולידריות. אני מזהה רצון אדיש, קר, לחסל, לפטר, לראות מספרים, אנחנו לא ניתן לזה יד. אנחנו נתחיל ביום ראשון עד שנפתור את הבעיה הזאת", אמר.

לדבריו, "טבע, ספינת הדגל של התעשייה, הופכת מול העיניים שלנו לסמל של חורבן התעשייה הישראלית. טבע, שקמה על הראש הישראלי, על המצאה של מכון ויצמן, שקידשה את הכחול-לבן, זונחת את העקרונות שלה, נוטשת את החזון של המייסדים שלה. אני חושב שהיום המייסדים של טבע מתהפכים בקברם. זה לא היה קורה אם הם עדיין היו בהנהלת טבע".

"לא נתפס איך והדירקטורים הישראלים שם מרימים יד – והיא לא רועדת – לחסל את טבע בישראל. 7,000 משפחות תלויות בטבע. הן לא ישנות בלילה. הן לא עוצמות עין. מה הם יגידו לילדים שלהם?", תהה.

"מי שאשם במחדל הזה הם רק הדירקטוריון וההנהלה. הם מינפו את החברה. הם עשו עסקאות כושלות, הם טעו בעשרות מיליוני דולרים. הם ידעו להכניס לכיס שלהם מאות מיליוני שקלים בשנים האחרונות. המנכ"ל הנוכחי קיבל דמי חתימה של 20 מיליון דולר, והיחידים שנושאים בעלות הזאת זה העובדים. אנחנו רואים את העובדים נושאים בנטל וזורקים אותם. הצעד הראשון שהמנכ"ל עושה זה המוניים בישראל. פשוט בושה".

ניסנקורן האשים כי האסטרטגיה של טבע היא לצאת מישראל: "טבע נהנתה מהטבות מס של 22 מיליארד ש"ח מאז 2006, ועכשיו הם מפנים עורף למדינה ולאזרחיה. הממשלה לא יכולה לעמוד מנגד ולמלא פיה מים. כמו שהיא דרשה הטבות, עכשיו היא צריכה לדרוש פתרון. התעשייה המסורתית בישראל גוססת והממשלה צריכה להתעורר".

קודם למסיבת העיתונאים הביעו העובדים העומדים בפני סכנת פיטורים תקווה כי המשק יושבת בעקבות החלטת דירקטוריון החברה: "לא יכול להיות שיפגעו באלפי משפחות ויקחו את הכסף של המדינה הביתה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא