מאות ליוו הלילה (ד') למנוחות עולם את התינוק שיולד בעקבות פציעתה הקשה של אמו בפיגוע סמוך לעפרה. טרם קבורתו בביתה העלמין בהר הזיתים ניתן לו השם . הוריו, , עדיין מאושפזים.

הלוויתו של עמיעד ישראל איש רן הי"ד. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

סבו, הרב רפאל איש-רן, ספד לו: "אין הרבה אנשים שחיו הרבה מאוד שנים, שהצליחו לאחד את עם ישראל כמו שאתה". הסב הסביר את מקור שמו של התינוק. "בהלכה כתוב שצריך לתת שם לתינוק אז הוריך נתנו שם. בעל משמעות גדולה ומסמל את הכל – עמיעד ישראל. עמנו פה לעד. עם ישראל פה לעולמי עולמים".

הלוויתו של עמיעד ישראל איש רן הי"ד. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

"ואז צרור כדורים קוטע את השמחה"

אביה של שירה, הסב חיים סילברשיין, אמר: "ילדינו האהובים שוכבים כעת פצועים בשערי צדק ומטופלים על ידי צוות של מלאכים. התחתנתם רק לפני תשעה חודשים בשמחה כה גדולה, זוג מושלם. וכשהתבשרנו על ההיריון – איזו שמחה – נכד ראשון, נין ראשון. הדלקת נר שמיני בבית ההורים של עמיחי. חודש שביעי וההתרגשות מתגברת".

"נסעתם הביתה והמתנתם בתמימות בתחנת האוטובוס ליד עפרה – ואז צרור כדורים קוטע את השמחה, הציפייה והחלומות", הוסיף אביה של שירה. "בנס גלוי חיי שירה ועמיחי ניצלו. לדאבוננו, אחרי מאבק – התינוק נכנע לרצח המתועב. מדוע רוצח נתעב ושפל מכוון את נשקו אל עבר אישה הרה? מכאן, בהר הזיתים בלב ירושלים, אנחנו מכריזים: לא תצליחו, לעולם לא תצליחו, אנחנו חזקים יותר מכם".

מאות בהלוויתו של עמיעד ישראל איש רן הי"ד. צילום: קרן פרלמן/TPS

 

רב העיר צפת שמואל אליהו אמר בהלוויה: "התינוק הזה שאנחנו מלווים כעת למנוחת עולמים הוא התינוק הקטן ביותר שנרצח על ידי מחבלים", ספד הרב אליהו. "מבחינתם, כל זיק של חיים צריך לכבות אותו. הלב של כל עם ישראל פעם עם הלב של התינוק הזה ושל הוריו שנמצאים בבית החולים. שמהאבל הזה יצמחו חיים".

הצוות הרפואי בפגייה במרכז הרפואי שערי צדק נלחם על חייו בשל פגיעות רב מערכתיות רבות וקשות, אך לאחר שלושה ימים נאלץ לקבוע את מותו. מנהלת הפגיה ד"ר אלונה בן נון כי "הוא מת כשהוא עטוף באהבת משפחתו".

הערב חוסל אחד מהמחבלים שביצעו את פיגוע הירי בו נפצעו 6 בני אדם. נמשך המצוד אחר יתר המחבלים בחוליה.

מוקדם יותר אמר רה"מ ושר הביטחון בנימין נתניהו כי "כוחות הביטחון דולקים אחר הרוצחים ואני מקווה שבקרוב יהיו חדשות בעניין. אנחנו לא נרפה עד שנמצא אותם ונמצה איתם את הדין".

מאות בהלוויתו של עמיעד ישראל איש רן הי"ד. צילום: קרן פרלמן/TPS
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.