יממה אחרי פיגוע הדקירה בעפולה, בו פצע מחבל מג'נין את שובה, נערה בת 18 שהייתה בדרכה לבחינת הבגרות באזרחות, שב"כ מאשר כי הדקירה בוצעה על רקע לאומני. מצבה של שובה מוסיף להיות קשה אך יציב והיא מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ. כך נמסר הבוקר (ג') מהמרכז הרפואי ה'עמק' בעיר. גם המחבל, שוהה בלתי-חוקי מג'נין בשנות ה-20 לחייו, מאושפז בבית החולים.

‏במהלך הארכת מעצרו של המחבל, שנערכה בבית משפט השלום בנצרת בהיעדרו, נשאלה השאלה מדוע לא מאפשרים לו מפגש עם עו"ד ובתשובת שירות הביטחון הכללי לשופטים, נמסר כי החשוד נחקר תחת רקע לאומני. כלומר, השב"כ מאשר שמדובר בפיגוע.

זירת פיגוע הדקירה בעפולה. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

כזכור, אתמול בצהריים התקבל דיווח במוקד מד"א על צעירה שנדקרה בעפולה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו למרכז הרפואי 'העמק' בעיר את שובה כשהיא דקורה בפלג גופה העליון. מצבה הוגדר קשה מאד אך יציב והיא הועברה מחדר הלם ליחידה לטיפול נמרץ, כשהיא סובלת מפגיעות פנימיות. שובה, שהייתה בדרכה לבחינת הבגרות באזרחות, עוד הספיקה לצעוד מספר מטרים, אך התמוטטה סמוך לבית הקפה 'ארומה' בעפולה. בני משפחתה קראו להתפלל להצלת חייה בשם: שובה בת מיכל.

המחבל, תושב ג'נין בשנות ה-20 לחייו, נתפס ונוטרל ע"י נוהל מעצר חשוד. מהמשטרה נמסר כי הוא אותר במרחק מאות מטרים מזירת הדקירה בזכות עירנותם של אזרחים שדיווחו למוקד ה-100. "לאחר שהחשוד לא נשמע להוראות השוטרים הוא נוטרל על ידי הלוחמים ונעצר", נמסר. "כוחות שהוזעקו למקום זיהו חשוד אשר סירב לעצור והחל להימלט. הכוחות ירו לעברו באזור הרגליים עד שהוא נעצר וברשותו נתפסה סכין". המחבל פונה גם הוא לבית החולים במצב בינוני כשהוא סובל מחבלות בפלג גופו התחתון.

"כשהגענו למקום הייתה המולה גדולה, נערה כבת 18 ישבה על כיסא בכניסה לחנות כשהיא בהכרה וסובלת ממספר פציעות מדממות בפלג גופה העליון", סיפרו הפאראמדיקים של מד"א, שימי פרג'י ונתי לאייני. "הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני מציל חיים שכלל עצירת דימומים והיא פונתה במצב בינוני עד קשה לבי"ח העמק הסמוך".

מעצר המחבל. צילום: ח'טאב נסאר
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא