מפקד החטיבה המרחבית 'אפרים', אל"ם עידן כץ, העניק אתמול (ה') תעודות הוקרה והערכה ללוחמים שנטרלו את המחבל בפיגוע הדקירה בצומת גיתי-אבישר שליד אריאל לפני כשלושה שבועות. את התעודות קיבלו סמ"ר א' וסמ"ר ש', לוחמי גדוד 55 שתופסים קו בחטיבה, על שתפעלו את האירוע בהצלחה ונטרלו את המחבל.

כזכור, לפני שלושה שבועות התקרב מחבל לטרמפיאדה המאובטחת על ידי לוחמי צה"ל בצומת. אחד מלוחמי הגדוד זיהה את המחבל שהתחיל לרוץ לעברם עם סכין בידו וביצע לעברו ירי. לאחר שחובשים ופראמדיקים כונני הצלה ללא גבולות מד"א ביצעו במחבל פעולות החייאה, נקבע מותו. לא היו נפגעים בקרב כוחותינו.

סמ"ר א' וסמ"ר ש', לוחמי גדוד 55, מקבלים את תעודות ההוקרה. צילום: דובר צה"ל

 

"הלוחמים פעלו כמצופה"

"עירנות, דריכות ומקצועיות החיילים בשטח הם אלה שהביאו לנטרול המוצלח של המחבל ולסיום האירוע בצורה בה הוא נגמר", שיבח מפקד החטיבה. "עבורי, זאת הזדמנות להביע את הערכתי הרבה על תרומתם החשובה והמשמעותית בהגנה על ביטחון התושבים והגזרה. הלוחמים פעלו כמצופה בהם בחדות ובדיוק ועל כך מוענקת להם תעודת הערכה".

המחבל, אליאס סלאח יאסין, הוא תושב הכפר בידיא בו התגוררה הערביה שנהרגה בערב שבת עפ"י החשד מזריקת אבנים.

המחבל שחוסל בצומת גיתי-אבישר

 

"כך צריך להסתיים אירוע טרור במדינה"

מיד לאחר האירוע, הבהיר ראש מועצת שומרון יוסי דגן כי "כך צריך להסתיים ארוע טרור במדינה – מחבל מחוסל וללא נפגעים. מחזקים את חיילי צה"ל". גם דגן הוסיף כי "ערנות החיילים והחתירה למגע הצילה חיים ומנעה פיגוע, אנו מחזקים את חיילי צה"ל. ההתיישבות בשומרון תמשיך לגדול להתרחב ולשגשג, אנחנו ביחד ננצח את הטרור ונבנה את ארץ ישראל".

שבוע קודם לכם נפצע חייל מילואים בפיגוע אחר בכיכר החטיבה בשומרון. המחבל הדוקר נתפס.
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20