13:20 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > גם הפטריוטים טועים לפעמים

גם הפטריוטים טועים לפעמים

הגולשת אסטלה טייב צפתה בתכנית "הפטריוטים" ומיהרה לשלוח מאמר תגובה. לדבריה, זדורוב הוא מוקש לכל מי שמנסה "לנחש" שמעון ריקלין, לתשומת לבך

גם מערכת המשפט אינה מסוגלת לבחון כליות ולב והיא פוסקת את פסוקה למיטב הבנתה. השיטה הקיימת מסייעת להביא את הדיון לידי גמר בפסק דין חלוט גם אם קיימת בו דעת מיעוט.

דא עקא, השופטים המכובדים התפתו להתווכח עם דעות מן הציבור תוך הסתמכות על חוזקת הראיות וזהו מקור הטעות. שופט לא אמור להתבטא אלא בפסק דינו והלא זה העיקר. כל מה שיכול שופט להוסיף הוא כי זו השיטה ולא נראה ששיטה אחרת מוכרת טובה יותר. מכאן שגם שופט יכול לטעות והוא אכן טועה כנראה בחלק ( קטן אני מקווה) מן המקרים.

לפיכך מי שחושב שזדורוב או קצב או החייל היורה או החשוד מדומא ביצעו או לא את המיוחס להם לפי מה שגלוי לכל ובעיקר כאשר יש כבר פסק דין, הוא אינו שוטה ולא אוויל הוא פשוט מעריך כפי שעושה השופט והוא יכול לטעות כמוהו ואפילו להבחין באמת שהשופט לא הבחין. לכן חשוב להקפיד על השיטה ולכבדה כי אין בילתה להפסיק דיון שמטבעו דן במחלוקת.

ולכן לטעמי היה גם ראוי לשחרר את קצב והנימוק של העדר הודאה וחרטה מביש וציני גם יחד. ועניין זדורוב חייב להסתיים בכיבוד השיטה שתאפשר אפילו משפט חוזר בנסיבות מסויימות ביניהן האפשרות להראות בראיות אם אכן נתפר לו תיק.

אסטלה טייב

אסטלה טייב

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

התפטרות ליצמן: באופוזיציה מברכים, בקואליציה מאוכזבים

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"