ההחלטה בנוגע לערעור בית״ר ירושלים על עונש הפחתת שתי הנקודות עשויה להידחות. ההחלטה אמורה היתה להתפרסם היום אולם נראה כי נשיא בית הדין העליון שישב בדיון בערעור עדיין לא קיבל את ההחלטה. בהתאחדות לכדורגל מעריכים כי החלטת הערעור תתפרסם מחר או ביום ראשון. בבית״ר ירושלים ממתינים בדריכות להחלטה והיו רוצים שהיא תתקבל עוד היום. העיתוי של הפגישה בין לשרת המשפטים איילת שקד שהתקיימה בירושלים במהלך הדיון אתמול בערעור לא היה מקרי. טביב העביר לבית הדין העליון מסר לפיו הוא ממשיך להילחם בגזענות וזקוק לסיוע מבית הדין ורשויות החוק.
נלחם בגזענות? אלי טביב. צילום: פלאש 90
נלחם בגזענות? אלי טביב. צילום: פלאש 90
ניר רשף, תובע , ביקש מנשיא בית הדין העליון, השופט בדימוס אמנון סטרשנוב לבטל את עונש הפחתת שתי הנקודות שקבוצת בית״ר ירושלים ספגה. התובע אמר לנשיא בית הדין בערעור כי לדעתו צריך להאריך את העונש על תנאי של הפחתת נקודות ולחייב את הקבוצה לתרום כסף לקרן הנלחמת באלימות.
השופט סטרשנוב הבהיר לראשי בית״ר ירושלים מה עליהם לעשות כדי להתמודד בגזענות ובאלימות ואמר:  "למה שלא תרחיקו בעצמכם את הקומץ הבעייתי? אתם יודעים מי הם, זו זכותכם". מנכ״ל המועדון משה דמאיו אמר בדיון כי על פי חוק המועדון אינו יכול להרחיק אוהדים אלא רק המשטרה וציין כי בית״ר ירושלים  העבירה למשטרה שמות של מעל 500 אוהדים שנתפסו במהלך המשחקים העונה. 
סטרשנוב אמר בדיון כי אם חוק שלושת השלבים היה מופעל במשחק בקרית שמונה, העונש של בית״ר היה חמור בהרבה. דמאיו קפץ על הדברים של נשיא בית הדין כדי לשבח את אלי טביב. "חוק שלושת השלבים היה בהתאחדות מעל לחצי שנה וכולם פחדו לגעת בו", אמר דמאיו. "רק אחרי שאלי טביב עמד על הרגליים האחוריות ואמר שאם יהיו קריאות גזעניות נגד באר שבע נרד מהמגרש, בהתאחדות מיהרו לבקש שלא נעשה פעולות חד צדדיות והעבירו את החוק תוך כמה ימים. אם לא טביב לאף אחד בהתאחדות לא היה את האומץ להרים את הכפפה״.
דמאיו ציין כי בדו"ח המשקיף נכתב במפורש שהקריאות הגזעניות היו רק על ידי קומץ קטן שלא משקף את כל הקהל שהיה שם. תובע ההתאחדות ניר רשף המשיך את הקו שהופיע אתו בבית הדין המשמעתי וביקש לבטל את עונש הפחתת הנקודות מכיוון שהיה מדובר באירוע קטן מצד האוהדים שהשתתפו בקריאות הגזעניות. רשף אמר: ״אני חושב שמדובר בקבוצה שנלחמת באלימות והגזענות בצורה משמעותית עם כל הכוח האפשרי. היה מדובר באירוע מינורי שאף אחד לא שמע כולל השופטים. לכן לא צריך להפעיל את עונש התנאי. שיחייבו את בית"ר לתרום את ההכנסות ממכירת הכרטיסים בטדי לקרן למניעת . זה עונש יצירתי לדוגמה".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.