עבד אל חכים עאדל עסי, בן 19 מיפו ומשכם, אתמול בדקירות סכין את איתמר בן-גל הי"ד בכיכר . מדובר בבן לפלסטיני משכם וערבייה ישראלית מחיפה. גם הפעם, עמוד הפייסבוק של המחבל, בעל תעודת הזהות הכחולה, שימש עד לפני זמן קצר כהצהרת כוונות, עד שנסגר. בשלל בעברית ובערבית, משבח עאדל עסי מחבלים, בהם תמימי, משתף סרטונים ותמונות של ירי ברחובות ומגלה אובססיה לסדאם חוסיין. בפוסט האחרון שלו, מה-30 בדצמבר, כתב המחבל: "נולדתי בחושך וכן גדלתי ולא סופר את אף אחד". גם תמונת הנושא שלו לא מותירה מקום לספק: רובה m16 ולצידו רימוני רסס.

"נולדתי בחושך". . צילום מסך מתוך

 

המחבל הצעיר בעל עיני התכלת ננטש בילדותו על ידי הוריו וקיבל פתרונות דיור ושיקום מהמדינה ומ"בית השאנטי" בנווה צדק בתל אביב, המשמש כמקום לנוער בסיכון. אולם ההיעתרות של המערכות הישראליות לסייע לו, לא שינו כנראה את יחסו ליהודים. באחד הפוסטים הוא בחר להלל ולשבח מחבלים אחרים, בהם הכוכבת עאהד תמימי שתקפה חיילים. בפוסט אחר העלה עאדל עסי תמונות מחבלים פלסטיניים, מוסלמים ונוצרים, וכתב: "מוסלמים ונוצרים עושים יד אחת מול הכיבוש". בפוסטים ישנים יותר העלה סרטונים של מחבלים חמושים יורים ברחובות וסרטונים הקוראים לפיגועים. אותם העלה משכן, ככל הנראה כשהגיע לבקר את אביו. בין היתר, מלמד ציר הזמן שלו גם על חיבה יתרה לצורר סדאם חוסיין.

"יד אחת נגד הכיבוש". צילום מסך מתוך פייסבוק

 

בפוסט האירוני ביותר אולי, הוא הכריז: "יש לנו לב שיודע לאהוב". ואכן נראה שיש מי שגילה חיבה יתרה למחבל הנתעב. בתגובות האוהדות לפוסטים שלו, ניתן למצוא גם , כמו גם חברים ערביים-ישראלים שתומכים בו.

התגובות לפוסטים של המחבל. מימין: בחורה עם שם יהודי
המחבל על סדאן חוסיין: "שאלוהים ישמור אותך". צילום מסך מתוך פייסבוק
משבח את תמימי ומחבלים נוספים. צילום מסך מתוך פייסבוק
"יש לנו לב אוהב". צילום מסך מתוך פייסבוק

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.