הפגנת הימין בכיכר ציון.צילום: עקיבא לם
הפגנת הימין בכיכר ציון.צילום: עקיבא לם

הפגנת השמאל התקיימו שוב אמש (שבת) בתל אביב. לפי אתר "וואלה", אלפים הגיעו לשדרות רוטשילד. בעפולה הפגינו כ-300 בני אדם.

בנוסף התקיימה הפגנה בכיכר ציון בירושלים, אליה הגיעו מאות. את ההפגנה בירושלים ארגן העיתונאי יועז המוכר כאיש ימין. המפגינים בכיכר ציון נשאו שלטים עליהם כתוב: "לא שמאל ולא ימין, רק ישר אנו הולכים".

הפגנת הימין בכיכר ציון.צילום: עקיבא לם
צילום: עקיבא לם

בנאום שנשא שר הביטחון לשעבר משה הוא אמר כי: "טוהר מידות, ובעיקר של אישי ציבור האמורים להנהיג, חייב להיות מעבר לכל ויכוח. הרי מתורתנו ומנביאינו למדנו: "לא תטה משפט, לא תכיר פנים, ולא תיקח שוחד". עוד נאמר: "השוחד יעוור עיני חכמים ויסלף דברי צדיקים".

"מניסיוני, מנהיגות מבוססת על אמון – אמון החיילים במפקדיהם ואמון העם במנהיגיו", אמר יעלון, "דוגמה אישית היא תנאי לאמון זה. אני מזהיר: כשאמון זה מתערער – החוסן הלאומי מתערער והביטחון הלאומי נפגע".

"כבר שאלו אותי יותר מפעם אחת מה מדיר שינה מעיני, וציפו שאגיד "הפצצה האיראנית", שאכן צריכה להדיר שינה מעיני מנהיגי ישראל, ואני עניתי: "השחיתות!"

הרב שרלו בהפגנת הימין בכיכר ציון. צילום: עקיבא לם
בהפגנת הימין בכיכר ציון. צילום: עקיבא לם

"זו סכנה גדולה יותר מן האיום האיראני, חיזבאללה, חמאס או דאעש!  האם התרגלנו לזה שפוליטיקאים תוקפים את כל מי שמבקר אותם, את הגורמים האמורים לשמש איזונים ובלמים בדמוקרטיה? איזונים ובלמים היוצרים את ההבדל בין דמוקרטיה לדיקטטורה?", אמר יעלון.

"משרתי הציבור מותקפים, ובראשם, בימים אלה, השוטרים – שצריכים לבצע עבודתם ללא מורא וללא התערבות פוליטית.
בית המשפט – המיישם את עליונות שלטון החוק, מותקף! עצמאותו מאוימת על ידי פוליטיקאים. אותם פוליטיקאים, שתוקפים את מערכת המשפט, מסתתרים מאחוריה כאשר זה נוגע בהם. הם מטילים יהבם על הרף הפלילי – ומתעלמים ממבחן הרף הציבורי של מעשיהם, מבחן של "מעשה שלא ייעשה!".

הפגנת הימין בכיר ציון. צילום: עקיבא לם
הפגנת הימין בכיר ציון. צילום: עקיבא לם

בהודעה שהתפרסמה מטעם מפלגת נכתב: "הימין לא קונה את הבלוף. כולם מבינים שזו לא הפגנה נגד השחיתות אלא הפגנת לויין של השמאל ברוטשילד בחסות יניב ונוני מוזס שכל מטרתה להפיל את ממשלת הליכוד".

"מצביעי הימין לא מתרשמים מקומץ של נאיבים ואינטרסנטים שמשתפים פעולה עם השמאל והם לא יחזרו על הטעות של הפלת ממשלת ליכוד והבאת אסון אוסלו ג' על מדינת ישראל", נכתב בנוסף.

ח"כ ממפלגת כולנו השתתפה בהפגנה ואמרה: "כששמעתי על ההפגנה בתחילת השבוע לא הייתי בטוחה שאצטרף, אולם לאחר השיח המפלג בעיקר בימים האחרונים, החלטתי שאני צריכה להיות כאן".

"המחנה הלאומי חייב להיות מאוחד בעד הממלכתיות ומוסדות המדינה, בעד רשויות החוק ובעד הימין הליברלי והחברתי. כנבחרי הציבור, עלינו להוות דוגמה אישית, להוביל את המחנה הלאומי בדרך הישר ולשמור על מדינתנו יהודית ודמוקרטית״.

ח"כ רועי פולקמן, מ"כולנו" נכח גם הוא ההפגנה בכיכר ציון: ״הגעתי כי שמירה על שלטון החוק לא נמצאת בחזקת השמאל. זה לא דיון פוליטי אלא דיון עקרוני", אמר פולקמן.

"יש לי הרבה סיבות להיות גאה בממשלה שאני נמצא בה ובמהפכה החברתית שאנחנו מובילים, עדיין מותר לנו להגיד שיש לנו בעיה עם סדר יום שעושה דה לגיטימציה לשומרי החוק. זה לא אומר שאני נגד סדר היום של הממשלה בטח לא במובן הלאומי, אבל להשתיק את הביקורת הזאת, זה לא במקום", הוסיף חה"כ.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.