אלפים הגיעו הערב (מוצאי שבת) לכיכר רבין להשתתף בהפגנת העצמאיים ובעלי העסקים, בעקבות המשבר הכלכלי שנוצר כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה.

לטענת מארגני ההפגנה מדובר בהפגנה שאינה פוליטית,הם הוציאו הודעה בה נכתב: "אנו קוראים לפוליטיקאים להימנע מלהגיע לכיכר הערב, היה להם מספיק זמן לעבוד בשבילנו. המחאה שמתחילה הערב היא לא של הפוליטיקאים, לא של ימין ולא של שמאל היא של העם".

מהמשטרה נמסר: "בשעה זו מתקיימת מחאה בכיכר רבין בתל אביב. המשטרה מאבטחת את משתתפי המחאה ופועלת לשמירת הסדר הציבורי כמו גם להזרמת התנועה והפניית הנהגים לצירים עוקפים. בד בבד ובשיתוף עם מארגני המחאה, המשטרה מזכירה לכל המפגינים, לשמור על הנחיות משרד הבריאות ולשמור על בריאותם ועל כן נדרש מהם לעטות מסכות (נשמיות) ולשמור על מרחק של 2 מטרים איש מרעהו"

אך נראה שתכנונים לחוד ומעשים לחוד.
בהפגנה נשמעו קריאות נגד ראש הממשלה, קריאות נגד הליכוד ובכלל קריאות נגד הימין.
בהפגנה לוקחים חלק פעילי ומצביעי שמאל רבים, אך גם מצביעי ימין שהצטרפו אליה. בין המפגינים פעילי שמאל שלובשים חולצות crime-minister".
למרות שבתחילת המחאה הנואמים ביקשו מהמפגינים לא להתעסק בפוליטיקה כפי שפורסם,הקריאות הפוליטיות נגד הימין נמשכו.

על אף פרסומי המשטרה וקריאות חוזרות ונשנות של הדוברים בהפגנה, הנחיות משרד הבריאות כלל אינן נשמרות.

כמו כן על אף שקראו לפוליטיקאים שלא להגיע, הח״כ עופר כסיף הגיע גם הוא לכיכר רבין: "האסון הכלכלי אינו תוצאה של הקורונה אלא של מדיניות הממשלה בזמן קורונה ולפניה. מי שהרס את הרווחה, הבריאות והעבודה המאורגנת, מי שייקר את המחיה והפקיר את העצמאים, הוא שהביא אותנו למצב הזה״.
בהפגנה לקחו חלק עוד אנשי ציבור מהשמאל ואלה גם המצייצים הראשיים בעניינה ברשתות החברתיות.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.