כמידי שנה, מחר (ה') יתקיים בבג"ץ בעתירה שהגישה עמותת השמאל הקיצוני 'עיר עמים' נגד מעבר ריקוד הדגלים המסורתי של יום בעיר העתיקה "בעיצומם של הימים הקדושים ביותר של הרמדאן".

לטענת המדינה, המשטרה דואגת לאזן בין המצעד לשגרת התושבים המוסלמים במקום ואמונה על שמירת הסדר וביטחון הציבור. אלא שלטענת 'עיר עמים', "הבעיה היא לא "ביטחון הציבור" או "סדר ציבורי", הבעיה היא לא הוונדליזם, הקללות, קריאות השנאה, הדפיקה על דלתות החנויות ושפיכת דבק במנעולים שהמשטרה צריכה למנוע בלי שום קשר למצעד וממילא מתקיימים שוב ושוב כל שנה למרות הבטחות המשטרה. הבעיה היא שהשנה המצעד, שמציין וחוגג שליטה ישראלית ומונה עשרות אלפי משתתפים ועובר בתוך למרות, נופל על הימים הקדושים ביותר של החודש הקדוש ביותר למוסלמים ובעיצומו של צום".

"לשמור על העיר כביתם של כל תושביה"

העמותה קוראת לציבור: "דמיינו את החג שלכם ומשפחתכם, מתכוננים לקראת סעודת שבירת הצום, בזמן שרבבות צועדים ושרים בצעקות מחוץ לבית שלכם שירים שחלקם כוללים "יישרף המסגד", "מוחמד מת" ו"פלסטין יימח שמם". לכן, הם אומרים, "נגיע לבג"ץ כדי להראות נוכחות של ירושלמים וירושלמיות שרוצים לשמור על העיר כביתם של כל תושביה".

"'עיר עמים' לא הצליחה לצרף לעתירה אפילו נפגע אחד כתוצאה מהמצעד"

 

"מדובר בעתירה של עמותת שנתמכת בידי גורמים זרים וכל מטרתה היא ניתוק היהודים מירושלים ומארץ ישראל כולה", טוען עו"ד נתי רום המייצג את עמותת '', מארגנת ריקוד הדגלים. לטענתו, "לא רק שלעמותת 'עיר עמים' אין זכות עמידה, היא לא הצליחה לצרף לעתירה אפילו נפגע אחד כתוצאה מהמצעד, אף שלדבריהם מדובר ברבבות נפגעים".

לדברי עו"ד רום, עצם הגשת העתירה עלולה להוות עבירה על חוק יסוד ירושלים הקובע כי ירושלים המאוחדת היא בירת ישראל, כמו גם פגיעה בריבונות ישראל. " זו מבקשת להבחין בין שכונות שונות בירושלים והדבר משול לעתירה נגד צעדת שחרור של צרפתים בפריז".

"מקווים שביהמ"ש ישית עליהם הוצאות כדי שיפסיקו עם העתירות הטרחניות"

עוד מוסיף עו"ד רום כי "בעבר עתרה 'עיר עמים' מספר פעמים נגד המצעד ובכל הפעמים היא נזרקה מכל המדרגות וריקוד הדגלים התקיים בתוואי המבוקש. אנו מקווים כי בית משפט ישית עליהם הוצאות כדי שאחת ולתמיד יפסיקו עם העתירות הטרחניות ויאפשרו לחגוג את כל אחד כראות עיניו".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.