נבחרת העתודה של ישראל לא חזרה עם גביע אירופה, אבל קבלת הפנים שהמתינה לנבחרת הייתה מלכותית, כמו לאלופה. הטיסה של הנבחרת מהרקליון ביוון נחתה באיחור של שעה וחצי, ביציאה המתינה כמות של צלמים ועיתונאים שרגילים להגיע רק באירועים גדולים של נבחרת ישראל בכדורגל או מכבי תל אביב בכדורסל.

עודד קטש עם הנחיתה בארץ. צילום: משה בוקר/ערוץ 20
עודד קטש עם הנחיתה בארץ. צילום: משה בוקר/ערוץ 20

 

מעל 20 עיתונאים וצוותי טלוויזיה קיבלו את הנבחרת ביציאה כשאת עיקר תשומת הלב, איך לא, קיבל המאמן עודד קטש שלפני הכל ניגש לבנות שלו שקיבלו אותו בפרחים. שחקני הנבחרת נראו עייפים ומותשים אחרי סדרה של משחקים בפרק זמן קצר מאוד. ראשי איגוד הכדורסל כבר הבהירו לקטש שהם מעוניינים להאריך את חוזהו ואף לשדרג לו את השכר.

עם נחיתת נבחרת העתודה בארץ נערכה בנתב"ג מסיבת עיתונאים במהלכה אמר המאמן עודד קטש: "אנחנו מאוד גאים ושמחים אבל גם תשושים ועייפים. אני רוצה להגיד תודה לאיגוד על ההזדמנות. כולם דיברו על ציפיות, אבל אני לא ציפיתי ליהנות כל כך. תודה לצוות המדהים ולשחקנים שגרמו לנו להאמין בכל יום יותר ויותר. חלק מהביטחון הוא בזכותם ואני רוצה לברך אתכם על הדרך שעשיתם".

עודד קטש מקבל חיבוק מהבנות. צילום: משה בוקר/ערוץ 20
עודד קטש מקבל חיבוק מהבנות. צילום: משה בוקר/ערוץ 20

 

קטש התייחס לשחקנים שסיימו את גיל הנבחרות הצעירות: "עכשיו אתם יוצאים לעולם האמיתי. אין לי ספק שתיקחו את הניסיון להמשך הקריירה. אין דרך אחת להצליח. לכל אחד יש את הגיל שלו לבשלות. תמשיכו להאמין ולעבוד נכון. ניפגש בשמחות".על העתיד של הכדורסל הישראלי: "תמיר בלאט הוא אחד הגארדים בטובים באירופה. יש לנו מספר שחקנים מהמובילים באירופה וזה לא מפתיע אותי. פס הייצור בארץ הוא לא בכמויות של נבחרות אחרות, אבל יש כאן שחקנים שהוכיחו את עצמם. יש פה 4-5 שחקנים שיגיעו לרמות הגבוהות וייצגו אותנו בבוגרת. יש במה להתגאות".

"הטורניר היה מאוד אינטנסיבי. יש תחושה של אכזבה, אבל בפנים ברור לכולנו איזו דרך עשינו. כשעושים כדורסל מהמקומות הנכונים ומקבלים את הטוהר והכיף, מנצחים לפני שהמשחק מתחיל. קשה לחייך אחרי הפסד בגמר, אבל עוד כמה ימים או שנים השחקנים יסתכלו לאחור ויבינו איזה דבר גדול עשינו", כך מאמן העתודה.

קבלת פנים חמה לשחקני הנבחרת. צילום: משה בוקר/ערוץ 20
קבלת פנים חמה לשחקני הנבחרת. צילום: משה בוקר/ערוץ 20

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא