השר יובל שטייניץ. צילום: פלאש90
השר יובל שטייניץ. צילום: פלאש90

האם הליכוד עומד בפני עזיבה נוספת? שמועות עקשניות ברשתות החברתיות טוענות הערב (ד') כי שר האנרגיה יובל שטייניץ התפטר מהכנסת, זאת בשל רצונו לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית במקום נתן שרנסקי. מי שצפוי ליהנות בסיטואציה המתוארת הוא יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, שעל פי התסריט היה יורש את תפקידו של שר המדע, ח"כ אופיר אקוניס.

אלא שגורמים בלשכת השר שטייניץ מבהירים כי אין לרתום את העגלה לפני הסוסים. השמועות והשאיפה של שטייניץ ידועות לכולם, אך החלטה עדיין לא התקבלה. בחודש שעבר נאם שטייניץ בפני חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית, כנציג הממשלה שפתח את הכנס, במה שרבים ראו כאודישן לקראת כניסתו לתפקיד יו"ר הארגון. עם זאת, לנתן שרנסקי נותרו עוד שבעה חודשים לכהן, וכל מינוי שיינתן בידי ראש הממשלה, ייאלץ לעבור את אישור חבר הנאמנים. באופן רשמי הכחישה דובר השר שטייניץ את הידיעה על כוונתו להתפטר.

על אף הכחשות לשכת שטייניץ, גורמים בליכוד צופים כי שטייניץ בסופו של דבר אכן יעזוב את החיים הפוליטיים. בין השאר, טוענים בליכוד כי הוא חושש מהפסד בפריימריז, זאת מאחר ואינו מזוהה עם גוף מתפקדים משמעותי – לא המתיישבים ולא ועדי העובדים. עם זאת, במירוצי הפריימריז הוא שומר על מקום באמצע העשירייה השנייה, כך שלא ברור ממה יש לו לחשוש.

אם שטייניץ אכן יעזוב את הליכוד, הוא יהיה החבר הרביעי מהמפלגה שעוזב בכהונה זו, לאחר שמשה יעלון התפטר בשל מחלוקות עם ראש הממשלה נתניהו בנוגע להתנהלות סביב משפט הלוחם אלאור אזריה; סילבן שלום שהתפטר לאחר שנפוצו שמועות כי ביצע מעשים מגונים; ודני דנון, שמכהן מזה כשנתיים כשגריר ישראל באו"ם.