הערכות בישראל: היא האחראית לשיבושים בנתב״ג, כך פרסם הבוקר (ב') הכתב אליאב בטיטו בגלי צה"ל.

רשות שדות התעופה הודיעה אתמול כי מזה שלושה שבועות טייסים המנסים לנחות בנתב״ג נתקלים בשיבושים מסתוריים במערכת הניווט במטוס. בשבוע שעבר הודתה הרשות כי קיימים שיבושים אך ציינה כי אלה אינם מסכנים את בטיחות המטוסים או הטיסה.

בהמשך לכך הבוקר נחשף בתחנה הצבאית כי גורמים בכירים המעורבים בפרשה מעריכים שהסיבה לאותם שיבושים היא מתקפה עויינת של רוסיה. עוד נחשף כי במסגרת הנסיונות לפתור את הסוגיה, בימים אלו נמצא גורם בטחוני ישראלי בכיר באירופה. שם הוא נפגש עם גורמים אמריקניים, כדי לדון בין היתר בנושא השיבושים. יש לציין, כי גם צה״ל פועל באמצעים טכנולגיים שונים ומסייע.

גורם רוסי הכחיש את הדיווח ואמר: "מדובר בפייק ניוז. איננו יכולים להתייחס לזה ברצינות".

מרשות שדות התעופה נמסר: ״בעקבות ההפרעות בוצעו שינויים בחלק מתהליכי הכניסה לנחיתה והוא נעשה באמצעי הבטוח והמקצועי אשר בשימוש יום יומי בשדות תעופה בעולם (הליך ה-ILS) ובישראל בפרט. פקחי נמל התעופה בן גוריון מבצעים כל העת ליווי מלא של המטוסים הממריאים והנוחתים ובשום שלב לא היה אירוע בטיחותי הנוגע להפרעת ה בהקשר דיוק הניווט ונתיבי הטיסה. מהיום הראשון שהופיעה ההפרעה פועלים כלל הגורמים בישראל כדי להביא לפיתרון ההפרעה ולמצוא את מקור הבעיה״.

מצה״ל נמסר: ״מדובר באירוע בתווך האזרחי, אשר צה״ל מסייע בו באמצעים טכנולוגיים, על מנת לאפשר את חופש הפעולה במרחב האווירי של מדינת ישראל. בנקודת הזמן הנוכחית, אין לאירוע זה השפעה על פעילותו של צה״ל. צה״ל פועל כל העת לשימור חופש הפעולה והעליונות המבצעית במרחב הספקטרום״.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.