מאז פורסמה תכנית המענקים בה כל אזרח מעל גיל 18 זכאי למענק על סך 750 שקלים, וסכומים גדולים יותר למשפחות עם ילדים, נשמעה ביקורת רבה לצד תמיכה במהלך.
אחת התגובות הנשמעות ביותר היא על חלוקת הכסף לכולם – בלי להבדיל בין אלו שבאמת נפגעו ממשבר הקורונה וזקוקים למענק, לבין אלו שיכולים להסתדר בלעדיו.

על אף שניתנו תשובות לטענה זו, בין מבחינה כלכלית (הנעת גלגלי המשק, כיבוי שריפות וכדו') ובין בתמונה הכוללת יותר, התעוררו יוזמות רבות מאנשים פרטיים ועד אישי ציבור לקרוא לאלו שיכולים לעמוד בכך – לתרום את המענק לאלו שבאמת זקוקים לו.

דוגמה לכך היא ראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט, שיצאה הבוקר (חמישי) ביוזמה שבה תושבים באור יהודה שירצו בכך – יתרמו את המענקים לאחרים, כל אחד בהתאם ליכולות שלו.

כדוגמה אישית, שוחט יחד עם הנהלת העיר יתרמו את המענקים שלהם. "מאז תחילת משבר הקורונה אנחנו מוצפים בפניות של תושבים רבים שפשוט קורסים תחת המציאות הזו", מציינת שוחט. "אנשים שהגיעו לפת לחם זקוקים לתמיכה. חבריי להנהלת העיר ואני מתכוונים לתרום את המענק שלנו. אני קוראת לתושבים שיכולים לעשות זאת להצטרף אלינו. חברה נבחנת בדיוק בימים האלה ואני בטוחה שהרבה מאוד תושבים יירתמו ליוזמה הזו".

פותחים את הלב ❤️תושבים יקרים, אמש התבשרנו שכל אזרח במדינת ישראל יקבל מענק מהמדינה. מאז תחילת משבר הקורונה אנחנו…

פורסם על ידי ‏ליאת שוחט‏ ב- יום רביעי, 15 ביולי 2020

 

תגובה נוספת שנשמעה היא על אופן החלוקה של המענקים למשפחות שבהן ההורים גרושים.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' פרסם מכתב שבו הוא פונה לראש הממשלה ולשר האוצר בנושא:
"תוכנית המענק חייבת להיות מבוססת על חלוקה צודקת ושיוויונית בין ההורים הנושאים בנטל הכלכלי של הטיפול בילדים".

 

 

המכתב ששלח סמוטריץ' לראש הממשלה ושר האוצר

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.