ראש הממשלה התראיין הערב בראיון בלעדי לחדשות ערוץ 20.

לגבי הטילים שירה אתמול אירגון חמאס והתגובות בכחול לבן אמר: "החמאס יורה על ראש ממשלת ישראל ולפיד וגנץ היו מאושרים… בני גנץ אומר: אני הייתי נשאר על הבמה ומשאיר כמעט אלף איש שיספגו טיל? לא. אני נוהג באחריות".

 

ראש הממשלה הוסיף: "ההחלטה מתי לצאת למבצע בעזה היא החלטה חשובה ואני לוקח אותה בשיקול דעת". אני שמרתי על הימין.  הבחירה האמיתית היא מי יהיה ראש ממשלה. אני עושה פה שינוי היסטורי מי יעשה זאת גנץ ולפיד? בנט ושקד?".

 

ראש הממשלה דיבר גם על תוכנית הסיפוח: "עדכנתי את הממשל על תוכניתי לספח את בקעת הירדן לא שמעתי מהם גינוי לזה. מה שהשמאל מבין הימין חייב להבין אם מפילים אותי כל הימין נופל". "הצבעה לימינה ולעצמה זה איבוד קולות של הימין".
"כדי להוריד את הימין צריך להפיל אותי ואת הליכוד".

נתניהו הוסיף: "כתב האישום נגדי יקרוס לא מאמין שיגיע לבית משפט. משפט נגדי יזעזע את אמות הסיפין. הופעל לחץ אדיר לגייס עדי מדינה לחצו על בני משפחותיהם. אם הייתי מתיישר עם הקו של השמאל היו מחבקים אותי את אשתי ואת ילדיי".

"הם תוקפים אותי כי אני לא מתקפל". אתה יודע את המעמד העצום שהבאתי לישראל… מי ינהל את המשא ומתן עם טראמפ? לפיד? גנץ?"

נתניהו וטראמפ בבית הלבן בחודש מרץ. צילום: רויטרס

על דבריו של ראש הממשלה במהלך הראיון: "הצבעה לימינה ולעוצמה זה איבוד קולות של הימין".

מפלגות הימין מגיבות חזרה. בן-גביר: "הניסיון של רה"מ לשתות לנו קולות מראה כי יש גורמים בלשכת ראש הממשלה שהחליטו ללכת על מהלך של ממשלת אחדות ולא ממשלת ימין".

איילת שקד מסרה: "בלי ימינה גדולה , ממשלת נתניהו לא תהיה ממשלת ימין. כל שיח הריבונות נולד כתוצאה מפעילות שלנו. הריבונות תישאר הבטחת בחירות בלי ימינה חזקה. לא נחזיר את הציונות הדתית לימים של תיק המדע בלבד. אורית סטרוק חשובה יותר מטלי פלוסקוב מכולנו. נתניהו יקבל את המנדטים שלנו להמלצת הנשיא , הימין האידיאולוגי והציונות הדתית הפעם ישארו בימינה, הלקח נלמד".

צפו בראיון המלא

 

אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא