0:58 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > ספורט > הערב: משחק העונה שלא יקבע את העונה

הערב: משחק העונה שלא יקבע את העונה

עם כל הכבוד לחגיגה ולפסטיבל סביב משחק העונה בין האלופה הפועל באר שבע לסגניתה מכבי תל אביב, האליפות לא תוכרע במשחק הערב

3 נקודות שתיקח באר שבע או מכבי תל אביב יהיו חשובות. גם ליוקרה יש משמעות אבל העונה עדיין ארוכה יש גם פלייאוף ולכן צריך להתייחס בפרופורציה מתאימה למשחק העונה. נכון, שתי הקבוצות הכי טובות בליגת העל מספקות המון עניין ורייטינג וזה חשוב לכדורגל הישראלי, אבל גם ברק בכר וגם שוטה ארבלדזה העבירו את המסרים בדרכם שהדרך לתואר עדיין ארוכה.

מי יחגוג במוצ"ש? צילום: אתר מכבי ת"א, עדי פרץ
משחק העונה? צילום: אתר מכבי ת"א, עדי פרץ

בשבוע האחרון שתי הקבוצות היו בלחץ סביב מצב הכוכבים המובילים שלהם שנפצעו. סוללת הכוכבים של באר שבע ומכבי תל אביב, שני החלוצים, טל בן חיים וטוני וואקמה הם בדרגה אחת לפחות מעל כולם בשתי הקבוצות. הבשורות הטובות הן בצד של מכבי שהצליחה להכשיר את בן חיים, באר שבע תיאלץ להסתדר ללא וואקמה וזה לא יהיה פשוט.

המשחק של מכבי מבוסס על המהירות של בן חיים שמפרק העונה הגנות, רנה מולנסטיין, מאמן מכבי חיפה, הצליח למצוא דרך לעצור את בן חיים מה שגרם למאמן מכבי להוציא את החלוץ החלש ולהפסיד את המשחק. השאלה הגדולה היא האם ברק בכר ימצא דרך לעצור את בן חיים בטרנר.

מי שעשוי לסייע במשימה הוא הבלם מיגל ויטור שצפוי לפתוח בהרכב. ויטור שנפצע והיה חשש גדול בבאר שבע שלא יהיה כשיר למשחק יהיה בסגל וכנראה יעלה בהרכב. מי שעשוי לסייע עוד במשימה לעצור את בן חיים הוא אובידיו הובאן שחוזר להרכב.

מאור בוזגלו שנכנס כמחליף במשחקים העונה עשוי להיות בהרכב אלא אם בכר יחליט לעלות עם עוד קשר אחורי.
ארבלדזה אמר כי אינו נערך בצורה שונה למשחק ומכבי תשחק את המשחק הרגיל שלה. בנוסף לבן חיים החלוץ, וידאר קיארטנסון ישחק בחוד. טל בן חיים הבלם יחזור להרכב.

מלבד ההפסד לספרטה פראג בליגה האירופית, הפועל באר שבע לא הפסידה בטרנר, למרות משחק הביתיות כל תוצאה אפשרית וניצחון של מכבי תל אביב לא יהיה הפתעה. שני המאמנים רוצים בעיקר לא להפסיד ולכן השחקנים יקבלו הנחיות להיצמד להוראות הטקטיות במלואן. המשחק יהיה טקטי מאוד ולכן הוא עלול להיות מוכרע כתוצאה מטעות בהגנה של באר שבע או מכבי.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אצטדיון בלומפילד המחודש. הדמיה: עיריית תל אביב

השיבה לבלומפילד עלולה להידחות ל-2019

במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס ראש עיריית תל אביב, אמר רון חולדאי כי העבודות לבניית אצטדיון בלומפילד עומדות ביעדים וכי כל הקבוצות התל-אביביות ישחקו בו.