תשחק הערב נגד אולימפיה לובליאנה, 20:15, שידור בערוץ 20, במסגרת המחזור השישי בבית ד’ של היורוקאפ. השאלה הגדולה והמסקרנת היא איזו תופיעה הערב בארנה, האם תהיה זו הקבוצה שהפסידה בצורה מביכה חמישה משחקים רצופים בליגה וביורוקאפ, או שניצחה במחזור ליגת ווינר האחרון את . ניצחה? הביסה, 71-93 אחרי תצוגה גדולה של הכוכב אמרה סטודמאייר בהופעה הכי טובה שלו במדי הקבוצה.

תקציר הניצחון בלובליאנה

הפועל ירושלים היתה צריכה את הניצחון על מכבי חיפה כדי לצבור ביטחון ולעצור את המפולת. גם העובדה שסטודמאייר נתן הצגה נותנת תקווה שהכוכב האמריקאי עוד ישתפר ומתחיל להיכנס לעניינים. ״הקבוצה שלנו היתה מתוסכלת, איבדנו את הביטחון, הניצחון הזה היה חשוב מאוד עבורנו״, אמר המאמן האיטלקי סימונה פיאנג׳יאני בכנות אחרי הניצחון הגדול ביום ראשון.

הפועל ירושלים רצתה לנצח את בשבוע שעבר כדי לנסות ולסיים במקום הראשון בבית. הערב הקבוצה צריכה לנצח כדי להישאר במאבק על המקום השני והחשוב. ירושלים ניצחה במשחק הראשון בין שתי הקבוצות 74:89, אבל היא ניצחה גם את בחוץ והפסידה בבית.

הפועל ירושלים של העונה נשארה קבוצה לא יציבה. הקבוצה עם שלל כוכביה יכולה לתת גדול ולנצח בחוץ יריבה טובה ביורוקאפ ובמקביל יכולה באותו שבוע להפסיד לקבוצה קטנה מליגת ווינר שכל התקציב שלה נמוך מתקציב של שני שחקנים בירושלים. לכן, השאלה הכי גדולה היא האם שחקני ירושלים יגיעו למשחק הערב עם המומנטום והיכולת שהציגו בניצחון הגדול על מכבי חיפה.

המאמן סימונה פיאניג’אני התייחס למשחק הערב: “זה משחק חשוב כי זה יכול לקבוע את העלייה שלנו. ניצחנו ביום ראשון וזה משהו שהיינו צריכים כי אחרי ההפסדים שספגנו, היינו צריכים לקבל ביטחון. אני בטוח שהרבה אוהדים יגיעו למשחק. אנחנו צריכים להציג אנרגיה גבוהה במשחק”.

פיאניג׳אני ניסה להסביר את היכולת שהציג אמארה סטודמאייר מול חיפה: ״ידענו שהוא יהיה תחת חוקים חדשים בכדורסל האירופאי, ככל שהזמן יעבור היכולת שלו תשתפר, הכימיה שלו עם השחקנים תהיה טובה יותר והוא ילמד ויסתגל יותר לכדורסל באירופה. היינו צריכים רק סבלנות״.

ליאור אליהו, אחד השחקנים הבכירים והוותיקים בקבוצה דיבר על היריבה לובליאנה ומפרגן לסטודמאייר: “בבית אנחנו פייבוריטים. אנחנו צריכים לבוא ולשחק עם האנרגיות כמו שהצגנו במשחק מול חיפה. היינו בתקופה לא טובה, אבל אני מאמין שיצאנו ממנה. חשוב שיהיו הרבה אוהדים במשחק.

סטודמאייר? הוא מאוד מאוד משמעותי וכולם ידעו מה החשיבות שלו עבורנו עוד לפני שהתחילה העונה. הוא משתדל, הכול חדש בשבילו, אבל הוא לומד ועובד קשה ואני מאמין שההתקדמות שלו תמשיך״.

המסר שמעבירים מאמן ושחקני הפועל ירושלים לאוהדים –  להגיע ולתמוך בקבוצה הערב בארנה – אינו מקרי. האוהדים מאוכזבים מהתוצאות של הקבוצה בחודש וחצי האחרונים ורבים מהם נשארו בבית, גם כאלה שרכשו מנויים. הנשק הכי חזק של הפועל ירושלים בשנים האחרונות הוא האוהדים וחשוב למועדון שהאוהדים המסורים של הקבוצה יגיעו למשחק. ניצחון של הפועל ירושלים על לובליאנה ועלייה לשלב הבא במפעל האירופאי, כבר יחזירו את האוהדים לארנה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.