אחרי התבוסה של הפועל ירושלים 101:81 ברוסיה לזניט סנט פטרסבורג, הקבוצה של סימונה פיאנג׳אני צריכה שילוב של יום גדול של שחקניה ויום גרוע של שחקני זניט סנט פטרסבורג. אם ירושלים רוצה לסיים את הבית במקום הראשון היא צריכה ניצחון בפער של 21 נקודות ועם היכולת של זניט מדובר במשימה כמעט בלתי אפשרית. ירושלים צריכה לחשוב על ניצחון לפני המחשבה על הפער. מול זניט ברוסיה נראה היה שהפערים בין הקבוצות גדולים. נקודת האור היחידה באדום היה אמארה סטודמאייר שהצטיין עם 22 נקודות.

אחרי שלושה משחקים ירושלים מדורגת במקום השני ממנו עולים לרבע הגמר, אבל ירושלים סימנה מטרה לסיים במקום הראשון כדי שתוכל לקבל הגרלה נוחה יותר. ירושלים הפגינה אופי אחרי התבוסה ברוסיה כאשר ניצחה בנהריה, ניצחון חשוב מאוד לביטחון של השחקנים לקראת המשחק הערב (ג'). מלבד סטודמאייר שנמצא בכושר טוב ותורם את חלקו, כדי שהקבוצה תנצח את זניט היא חייבת שקרטיס ג׳רלס שהיה חלש במשחק הראשון ברוסיה וקלע רק 7 נקודות יהיה במיטבו. גם הרכש החדש מאליק היירסטון עדיין לא בכושר והציג יכולת חלשה בזניט כשתרם רק 4 נקודות.

22 נק' שלו לא הספיקו במשחק הראשון. סטודמאייר. צילום: הפועל ירושלים
22 נק' שלו לא הספיקו במשחק הראשון. סטודמאייר. צילום: הפועל ירושלים

ליאור אליהו ששותף רק 10 דקות במשחק הראשון בזניט ולא קלע אף נקודה, היה אחד המצטיינים בנהריה עם 18 נקודות. כדי שירושלים תנצח הערב את זניט היא זקוקה גם ליום טוב של בר טימור שכמו אליהו, לא תרם נקודת ברוסיה. ירושלים החתימה השבוע את בריאן רנדל, ששוחרר בעונה שעברה ממכבי תל אביב ולא שיחק בעונה האחרונה. רנדל מוכשר ויכול לסייע לירושלים השאלה היא כמה זמן ייקח לו להיכנס לכושר.

כדי להבטיח עלייה לרבע הגמר ירושלים צריכה לנצח לפחות שני משחקים מתוך השלושה שנותרו, וכדי להבטיח מקום ראשון עליה לנצח את זניט, ריטאס וילנה וניז׳ני נובגורוד. ניצחון של 21 הפרש על זניט בארנה יאפשר להם לסיים במקום הראשון גם אם ירושלים תפסיד לניז׳ני.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20