ניצחון של הפועל ירושלים הערב על ניז׳ני נובגורוד, ייתן לה מקדמה גדולה מאוד בקרב להשגת הכרטיס לשלב רבע גמר היורוקאפ.

ירושלים פתחה בשבוע שעבר את שלב הטופ 16 ביורוקאפ, עם ניצחון גדול על ריטאס וילנה בחוץ, באחת המחציות הגדולות שלה העונה. אחרי שכבר במחצית נראה היה שהמשחק אבוד כשהאדומים פיגרו ב-20 נקודות. היריבה הערב, (20:15, שידור ישיר בערוץ 20) ניז'ני נובגורוד, מגיעה גם היא אחרי ניצחון במחזור הראשון ולכן ניצחון שני ברציפות יהפוך את ירושלים למועמדת רצינית לתפוס את אחד משני המקומות הראשונים בבית.

ניצחון יקרב אותה לרבע הגמר. הפועל ירושלים. צילום: ערוץ 20
ניצחון יקרב אותה לרבע הגמר. הפועל ירושלים. צילום: ערוץ 20

סימונה פיאניג'אני, מאמן ירושלים, לא ניהל את משחק קבוצתו נגד קרית גת ביום ראשון השבוע בגלל מחלה. פיאנג׳יאני ראה את הקבוצה שלו במה שנראה היה כמשחק אימון ביחס למפגש הערב מול ניז'ני.

אחד הדברים שמעסיקים את ראשי הפועל ירושלים זה נושא הקהל. הפועל ירושלים לא מצליחה למלא את הארנה, הרבה בגלל חוסר היציבות של הקבוצה העונה ויכולת לא משכנעת בחלק מהמשחקים בהם ירושלים הפסידה לקבוצות קטנות בצורה משפילה. המסרים שיוצאים מהקבוצה מדברים בעיקר על הרצון לגרום לאוהדים למלא את הארנה והניצחונות האחרונים על ריטאס וילנה וקרית גת יכולים להחזיר את האוהדים לארנה כבר הערב.

דיז'ון תומפסון, שחזר לקדנציה שניה בירושלים, ישחק נגד קבוצתו לשעבר. תומפסון היה המצטיין במשחק בו הדיחה ניז'ני את ירושלים מהיורוקאפ לפני שלוש עונות כאשר קלע בירושלים 21 נקודות וקטף 8 כדורים חוזרים. ״אנסה לתרום כמה שאפשר״, אמר תומפסון והוסיף: ״הניצחון של ניז'ני היה מפתיע במחזור האחרון אבל מצפה לנו משחק קשה. אנחנו מוכנים לאתגר, חשוב מאוד שנפתח בצורה טובה. יש לי זכרונות טובים מהתקופה שלי בניז׳ני, אבל גם הזכרונות מירושלים היו טובים״.

סימונה פיאניג'אני נתן לעוזרו מרסלו ניקולה שניהל את המשחק נגד קרית גת לדבר ערב המשחק: "תהיה בהיכל אווירה מצוינת, חשוב לנו להשיג ניצחון ביתי כדי להשיג את המטרה שלנו והיא העפלה לשלב הבא. יש לניז'ני כישרון בהתקפה וחשוב שנפתח את המשחק בצורה טובה. אסור לנו לתת להם את ההרגשה בפתיחה שהם יכולים לנצח".

 ‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20