המחצית הראשונה של הסיבוב השלישי והמשמעותי במסגרת מוקדמות ליגת האלופות יתחיל הערב, כאשר הפועל באר שבע תארח בטרנר, 20:00, את אלופת בולגריה, לודוגורץ רזגארד. עבור האלופה הישראלית מדובר במשימה לא פשוטה, מדובר ביריבה איכותית שזכתה בשש אליפויות רצופות בבולגריה ובסגל שלה ישנם מספר שחקנים ברמה גבוהה מאוד. כמו בסיבוב הקודם, באר שבע תשחק את משחק הגומלין בחוץ, אלא שהפעם האלופה תצטרך לצאת לבולגריה עם מקדמה גדולה יותר מזו שהיתה לה לפני הגומלין מול הונבד בהונגריה.

הכנות אחרונות. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ב"ש
הכנות אחרונות. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ב"ש

 

באר שבע קבוצה לא פחות טובה מלודוגורץ, אבל ברק בכר יודע כי האלופה מבולגריה טובה בכמה דרגות מאלופת הונגריה אותה עברה בסיבוב הקודם, והשבוע הוא דאג יחד עם הצוות המקצועי שלו להכין את השחקנים בנוגע לנתונים על שחקני היריבה עד לפרט האחרון. בכר קיבל דו"ח סקאוטינג מלא על לודוגורץ והכין קטעי וידאו על היתרונות והחסרונות של הקבוצה בהגנה ובהתקפה. בכר חזר והזהיר ממצבים נייחים ובעיקר מהסכנות בקרנות שם אחוזי ההבקעה של הבולגרים גבוהים.

בכר ייאלץ להתמודד עם חסרונו של בן שהר הפצוע והעובדה שהחלוץ הצ'כי החדש, תומאש פקהארט, עדיין לא בכושר משחק ולא צפוי להיות בסגל. בניגוד למערך ההתקפי והמפתיע בהונגריה, בכר יעדיף לחזק את הקישור האחורי במטרה לא לספוג שער שעשוי להיות משמעותי לגומלין. מהראן ראדי יפתח בהרכב כדי להוסיף כוח במרכז המגרש ומיכאל אוחנה שפתח בהונגריה ימתין על הספסל. מי שעשוי להחליף את שהר בחוד הוא מוחמד גדיר. החלוץ שכמעט ולא קיבל דקות משחק בעונה שעברה ואף נבדקה אפשרות לשחררו, הופך לשחקן חשוב בינתיים בגלל הפציעות של איסאק קואנקה, ניב זריהן, שהר וברדה והעובדה שהחלוץ הצ'כי לא בכושר.

ברק בכר. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ב"ש
ברק בכר. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ב"ש

 

בצעד לא שגרתי בכר החליט לפרסם רק בצהריים את הסגל למשחק בגלל חוסר הוודאות לגבי מצבם של חלק מהשחקנים, כאשר הוא שומר לעצמו את האפשרות לרשום ברגע האחרון את תומאש פקהארט בסגל במקרה וברדה לא יהיה כשיר. הקפטן שנפצע בגומלין מול הונבד ערך שני אימונים מלאים ולא כשיר לגמרי ולכן ההחלטה לפרסם את הסגל סמוך למשחק.

במסיבת העיתונאים שנערכה ערב המשחק, דיבר בכר על היריבה והבעיות בספיגת שערים של קבוצתו: "אנחנו משחקים מול קבוצה מאוד חזקה עם ניסיון באירופה ששיחקה בליגת האלופות. כשעולים על המגרש אפשר לאזן את יחסי הכוחות. אנחנו מתכוננים ליריבה ונקווה לעשות את המשחק הטוב שלנו מול הקהל. ברגע שאתה מוביל 0:2 אז מן הסתם אתה מרגיש בטוח בעצמך ומוריד את הרגל מהגז. מול קבוצה ברמה יותר טובה אתה מרים את עצמך. היו דברים טובים מול הונבד ופחות טובים ונצטרך לעשות התאמות כי אנחנו משחקים מול קבוצה יותר טובה".

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20