הפגנת השמאל בתל אביב יוצאת ברגעים אלו מהתחום שהוגדר לה על ידי המשטרה – גן צ'ארלס קלור, ומחלקת למספר תהלוכות. זאת למרות הודעה מתחילת הערב בה הבהירה משטרת ישראל כי לא תאפשר תהלוכות כאלו, כיון שלא הוגשה בקשה לאשר אותן. "תהלוכה שכזו", נמסר מהמשטרה, "ככל שתתהווה, תהיה בלתי חוקית והאחריות הנה על מארגני המחאה".

כעת נראה שמישהו במשטרה החליט לשנות מדיניות. בהודעה שנמסרה לפני זמן קצר מטעם משטרת ישראל נמסר כי "על אף שהתהלוכה לא תואמה מראש כנדרש ע"פ חוק, המשטרה מלווה ומאבטחת את התהלוכה. המשטרה מצפה מציבור המשתתפים בתהלוכה, להישמע להוראות המשטרה ולהימנע מהפרת הסדר הציבורי וכן לשמור על תקנות שעת חירום של משרד הבריאות".

הפגנות שמאל כנגד ראש הממשלה נתניהו מתקיימות כעת גם באזור מעונו הרשמי של ראש הממשלה בירושלים, וכן באזור ביתו הפרטי של ראש הממשלה בקיסריה.

אלפים משתתפים בהפגנות השונות.

חבר הכנסת איימן עודה צייץ בטווטר כי הוא לקח "הפסקה של שעה מחגיגות חג הקורבן כדי להפגין בבלפור. להעיף את נתניהו ואת הדרך הגזענית ומושחתת שהוא מייצג זה הצעד הראשון בתיקון העמוק שנדרש פה".

מהליכוד נמסר בתגובה להפגת השמאל כי "ערוצים 12 ו-13 ממשיכים לשמש זרוע תעמולה להפגנות השמאל האנרכיסיטיות. הם עושים מאמץ נואש לשטוף את המוח של הציבור, במטרה להפיל ראש ממשלה חזק מהימין. הם נותנים פרסום חינם ואינסופי מכמה מוקדי שידור בניסיון לתדלק את הפגנות השמאל ומתוך ניסיון שקוף לנפח את חשיבותם ומשקלם. לעומת זאת, הם מתעלמים מהאופי האלים של ההפגנות ומהקריאות הנשמעות בהם לרצוח את ראש הממשלה ובני משפחתו. הטלוויזיה בצפון קוריאה יכולה ללמוד מהם, אבל הציבור לא קונה את זה. ראש הממשלה נתניהו ימשיך לעבוד מסביב לשעון, להילחם בקורונה ולחזק את כלכלת ישראל. ראש הממשלה קורא לכולם להתלכד במאמץ זה ולהתעלם מקמפיין ההסתה המסוכן של התקשורת".

בהמשך הערב צפויה להיערך הפגנה מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, בשכונת צהלה, כנגד השחיתות המשפטית.

שפי פז, פעילה חברתית בדרום ת"א קוראת לציבור הרחב להגיע להפגנה, ואומרת לערוץ 20 כי "אם בית המשפט העליון לא התחשב בדיירי שכונת רחביה, אנחנו לא נתחשב בו".

Photo by Tomer Neuberg/Flash90

מוקדם יותר פרסמנו כי בית המשפט העליון דחה את עתירתם של תושבי שכונת רחביה אשר ביקשו להגביל את ההפגנות מול מעון ראש הממשלה עד השעה 23:00 בטענה שההפגנה גולשת לשעות הקטנות של הלילה וזה מטריד את מנוחתם. בית המשפט דחה את העתירה.

השופט דוד מינץ השיב בדחיית העתירה, כבר לאחר חצי שעה, כי אין מקום להיענות לבקשה. בהחלטה כתב מינץ: "עם כל ההבנה למצוקותיהם של המבקשים, אין הצדקה למתן צו ביניים, ודאי לא בשים לב למועד ההפגנה המדוברת. הבקשה נדחית".

"הבקשה נדחית". השופט מנץ.
Photo by Yonatan Sindel/Flash90

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.