אסטוניה היא אחת המדינות היפות באירופה, עיר הבירה טאלין היא אחת הערים שאי אפשר לוותר עליה מכל הבחינות. והשחקנים שלו ודאי הספיקו לראות את יופייה של המדינה מתקדמת בצעדי ענק והופכת למדינה מערבית לכל דבר, השחקנים של ודאי רוצים גם להנות באסטוניה ולכן כדי שהנסיעה לשם תהיה גם חוויה ולא סיוט, צריכה לעבור הערב את נומה קאליו.

אסטוניה אמנם מתפתחת אך הכדורגל שם עדיין רחוק מלהיות כזה שצריך להדיח מועדון כדורגל בסדר גודל של מכבי חיפה. מכבי חיפה עם עבר עשיר יחסית למועדונים ישראלים באירופה היא קבוצה הרבה יותר טובה מנומה קאליו. את המשחק שישודר בערוץ 20 (19:00) חיפה צריכה וחייבת לעבור.
האסטונים השיגו תוצאה טובה ומפתיעה בישראל 1-1, ועבורם תיקו ללא שערים או ניצחון ידיח את מכבי חיפה. האימונים האחרונים בישראל היו מתוחים מאוד, השחקנים מספרים כי האווירה בקבוצה טובה אבל מתוחה ולחוצה. רוני לוי תרגל את ההרכב שפתח במשחק האחרון באימונים בישראל אולם הוא מתכוון לבצע כמה שינויים אותם יפרסם ברגע האחרון.
המאמנים הישראלים אוהבים לפני משחקים חשובים לשדר לחץ ופאניקה. המאמנים לא תמיד מבינים כי האווירה שהמאמן משדר מחלחלת לשחקנים ומשפיעה עליהם בהכנה למשחק ובמשחק עצמו. במסיבת העיתונאים שנערכה ערב המשחק, דיבר המאמן רוני לוי  על חשיבות המשחק אולם מהדברים שהוא אמר, נדמה שהוא התחיל להכין אליבי במקרה חלילה שמכבי חיפה תודח. רוני לוי אמר באסטוניה כי מכבי חיפה נמצאת בתהליך של בנייה מחדש והוסיף כי חסרים לקבוצה שחקנים והיא הגיעה למשחק המשמעותי הזה בסגל חסר.

אוהדי חיפה צילום: פלאש 90
אוהדי חיפה צילום: פלאש 90

רוני לוי צודק. מכבי חיפה הגיעה למשחקים נגד נומה עוד לפני שהיא סגרה את הסגל לעונה הקרובה, אבל עם כל הכבוד לדברים של רוני לוי, מכבי חיפה לא בונה שום דבר. בנייה יש בסולל בונה. רוני לוי היה מאמן הקבוצה בעונה שעברה, מרבית הסגל נשאר והקבוצה עדיין לא סיימה את מסע הרכש שלה אבל מכבי חיפה בהחלט לא בעונת בנייה. מכבי חיפה משנה את הסגל כמו בכל עונה והיא לא החליפה את הסגל כולל גם לא חצי ממנו. העזיבה של יוסי בניון ושל חן עזרא לא מצריכה בנייה מחדש. האמירה של מאמנים על בנייה מחדש היא בריחה מאחריות ורצון להוריד איריות ממאמן במקרה של כישלון.
מכבי חיפה מתגאה בעובדה שהיא רכשה לאחרונה מערכת GPS הנחשבת למתקדמת בעולם. מערכת עם חיישנים רבים ומשוכללים שמאפשרת למאמן לקבל נתונים מתאים ומפורטים גם באימונים ולא רק במשחקים. מערכת כזו יש רק למועדונים גדולים באירופה כמו ברצלונה, ארסנל, יובנטוס וליברפול. כדי לעבור את הקבוצה האלמונית והחלשה מאסטוניה לא צריך מערכת משוכללת של GPS וגם לא סגל נוצץ. עם הסגל הנוכחי של מכבי חיפה היא היתה צריכה לנצח את נומה בארץ והיא צריכה לעבור שלב. מכבי חיפה כשלה בארץ וזה קורה. הפתעות הן חלק מהמשחק ומכבי חיפה הובכה בביתה, לכן במשחקים במפעלים האירופאים יש גומלין ולמכבי חיפה יש אפשרות לתקן.
הדחה הערב מול האסטונים תהיה נקודה שחורה וכתם גדול לא רק על מכבי חיפה אלא גם על המאמן המוערך והוותיק שהוביל בהצלחה את מכבי חיפה לשלוש אליפויות ולשלב הבתים בליגת האלופות. רוני לוי צריך לדעת לשמור על שקט נפשי. לא לשדר לשחקנים לחץ, לא להתרוצץ על הקווים להשתולל ולצעוק על השחקנים על כל טעות ולא להשתמש בתנועות ידיים שמבטלות את השחקנים כפי שהוא רגיל. במשחק הערב, רוני לוי צריך לשדר הרבה ביטחון, עידוד לשחקנים והרבה סבלנות.

עטר. צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה
עטר. צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

לתוצאה הערב תהיה משמעות לגבי הרכש של המועדון. הדחה עלולה לגרום לבעלים יעקב שחר לא להשקיע סכומים גדולים כפי שתכנן לרכש נוצץ, עלייה לסיבוב הבא עשויה בהחלט לזרז את המו״מ של חיפה עם שחקנים שרוני לוי רוצה. בינתיים נמשך המשא ומתן עם רועי קהת, השחקן המוכשר מחזיק בהצעה גדולה יותר ממכבי תל אביב אולם בחיפה לוחצים עליו להגיע אליהם. קהת עדיין לא החליט סופית אם הוא רוצה לשוב לישראל מאוסטריה.
שלומי אזולאי סיכם את תנאיו במכבי חיפה אולם לא מקבל שחרור עדיין ממכבי תל אביב. מגן זולטה וארחם הבלגית, בריאן ורחום, עשוי לחזק את חיפה אם שחר יסכים לשלם לקבוצתו סכום של חצי מיליון יורו.
בכל מקרה, עם רכש בלי רכש, מכבי חיפה צריכה לעבור את נומה קאליו אחרת גם כביסה בקאליה לא תמנע את הוצאת כל הכביסה המלוכלכת החוצה.

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.