במהלך השבועות האחרונים נחשפה בחברון רשת טרור של ארגון חמאס. חומרים שהגיעו לידינו מ'רשות האסיר הפלסטיני' כוללים את מסמכי החקירה בהם נשים שגויסו למטה הארגון בעיר מפרטות בדיוק רב את כלל הפעילות, דרכי העברות הכספים לארגון, גיוסן, ההפללות בחדרי החקירות, נתוני הסלולר ועוד. בכך, מפילות למעשה הנשים את הנהגת הארגון, אותן נשים שחמאס שלח כדי שייגייסו עבורו פעילי טרור נוספים.

הנשים המפלילות

 

הערב בתוכניתנו 'האולפן הפתוח' עם בועז גולן נחשוף את המסמכים, האסמכתאות, תמונות ופרטי חקירה רגישים מאוד החושפים את דרכי הפעולה של מטה חמאס ברצועת עזה, אשר מורכב ממשוחררי גלעד שליט, אל מול פעילי חמאס בחברון. בדרכים אלו נעשה שימוש עיקרי בנשים, ביחידת הסייבר של חמאס, בפרופילים מזויפים של נשים על מנת לפתות פעילי חמאס בחברון ולשכנעם להוריד אפליקצייה דרכה ריגל חמאס אחר הפעילים שלו עצמו. הנשים חושפות את דרך ההפעלה שלהן, החל מיצירת קשר בפייסבוק וברשתות החברתיות ועד לפעילות בשטח.

מסמך החקירה של סוזאן עויוי, פעילה מרכזית בתשתית הטרור בחברון

 

כזכור, בשבוע שעבר נחשפה פרשייה נוספת לפיה, מטה חמאס בעזה ומנהיגי חמאס בכירים בחברון גייסו נשים מהעיר והשתמשו בהן כציר מרכזי בין הנהגת מטה חמאס בעזה ("מטה הגדה"), בראשות אימן קפישה, לבין הנהגת חברון ופעילי השטח הזוטרים. בחלק ניכר מהמקרים, הנשים לא היו מודעות לסיכון הכרוך ושודלו לביצוע משימות מסובכות כמו העברות כספים, גיוס פעילים נוספים וכו'.

פעילי תשתית הטרור של חמאס שנחשפה בחברון

 

הנשים צפא אבו חסין, סוזאן עויוי ודינא כרמי אלסעיד, הן חלק מתשתית זו שהייתה הגורם המתווך ובהן השתמשו על מנת להוציא לפועל פעולות עבור ארגון הטרור חמאס.

האולפן הפתוח עם בועז גולן, הערב ב-21:00.האולפן הפתוח

האולפן הפתוח