הר הבית. צילום: סלימאן קדר, פלאש 90

הלילה (ש') הותקפה קבוצת יהודים במהלך סיור סביב שערי הר הבית. הקבוצה הקיפה את הר הבית וערכה תפילות בסמוך לשעריו.

התקיפה נערכה מול עיני שוטרים בשעה שחברי הקבוצה התלוננו בפניהם כי הם מאוימים ע"י קבוצת בחורים ערבים. האירוע החל כאשר במהלך הסיור, בסמוך לשער המשגיח, החלו בחורים ערבים לאיים על חברי הקבוצה ללכת אחריהם ולהקניט אותם. חברי הקבוצה ניגשו לקבוצת שוטרים שעמדו בסמוך והתלוננו בפניהם על כך שהם מאוימים בידי הערבים.

בשלב מסוים התקרבו הערבים והחלו לתקוף את חברי הקבוצה לעיני השוטרים. בעקבות התקיפה חברי הקבוצה נאלצו להגן על עצמם ואחד מהם ריסס גז פלפל לעבר התוקפים. השוטרים לתדהמת חברי הקבוצה עצרו שלושה מהם, בעוד שככל הנראה אף ערבי לא נעצר.

עו"ד רחביה פילץ מארגון "חוננו" אשר מייצג את העצורים מסר: "בעת תפילה חרישית תמימה בשער המשגיח הותקפו שלושה מתפללים. גם שהגיעו השוטרים המשיכו הערבים לתקוף אותם. אחד המתפללים התריע בפני התוקפים ונאלץ להגן על עצמו ולרסס גז פלפל. משטרת ישראל בכלל ומשטרת מרחב דוד בפרט צריכים לעשות חשבון נפש כיצד ערבים לא מפחדים לתקוף יהודים אל מול עיני השוטרים".

בשעות הקרובות יובאו חברי הקבוצה לדיון בעניינם בבימ"ש השלום בירושלים.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בטענות מופרכות תוך הסתמכות על פרטים שאינם מדוייקים עד כדי עיוות המציאות לחלוטין. החל ממיקום אירוע האלימות בגינו נעצרו חשודים, אירוע שבניגוד לנטען לא התרחש בתוך רחבת הר הבית. המשך בזהותם של העצורים המעורבים, שבניגוד לנטען אחד מהם אינו יהודי כלל. ולבסוף בתיאור האירוע במהלכו התפתחה קטטה בין קבוצת יהודים ומקומיים, תוך שימוש בגז מדמיע שפגע גם בשוטרים.

"משטרת ישראל מגנה כל סוג של אלימות ופועלת ביד קשה כנגד כל אלו המעורבים באירועי אלימות או מעשי בריונות. בהתאם לכך, המעורבים באירוע זה נעצרו ונפתחה חקירה במשקה במטרה להתחקות אחר חשודים נוספים ולמצות עמם את הדין.

"נדגיש כי חקירת תלונות וביצוע פעולות אכיפה מתבצעות במשטרה בשוויוניות ובמקצועיות, ללא כל קשר לזהותו, מוצאו או דתו של מתלונן או קורבן. גם פרסומים מגמתיים מעין אלו לא ירפו את ידנו במטרה להמשיך ולחקור את המקרה, להגיע לחקר האמת ולהמשיך לשמור על הסדר הציבורי, שלום הציבור וביטחונו".