במסיבת העיתונאים לאחר הזכייה. צילום: צילום מסך

בשורות מדאיגות: ציוץ שפורסם בחשבונות הטוויטר והאינסטגרם הרשמיים של הנהלת התחרות מרמז על כך שייתכן כי היא לא תתקיים בשנה הבאה בישראל, למרות הזכייה.

"האם אתם כבר מצפים לאירוויזיון של השנה הבאה? גם אנחנו! אבל אל תזמינו עדיין כרטיסי טיסה. לעדכונים רשמיים לגבי מיקום ומועד התחרות עקבו אחר ההודעות שנפרסם בערוצים הרשמיים שלנו", נכתב בהודעה.

כזכור, לפני קצת יותר משבוע פורסמו התאריכים העתידיים של בשנה הבאה (מופעי חצי הגמר ייערכו בתאריכים ה-23 וב-21 במאי בעוד שהגמר הגדול יערך ב-25 במאי, יומיים לאחר מכן) וגם לגבי מיקום האירוויזיון הרוח נושבת לכיוון ירושלים. בכל מקרה, כך או כך, לכאורה אין "הצדקה" לחכות לעדכונים לגבי "איפה ומתי" ייערך האירוויזיון כפי שנכתב בהודעה התמוהה. מה שגורם לחשוב שאולי קיום התחרות בישראל נמצא בסכנה.
לפי תקנות התחרות, המדינה הזוכה מארחת את התחרות בשנה שלאחר מכן. בעקבות זכייתה של נטע ברזילי באירוויזיון 2018 שנערך בליסבון, צפויה התחרות להיערך בשנה הבאה בירושלים. לאחר זכייתה של נטע יזמה תנועת ה- קמפיין לשלילת האירוח מישראל. ההודעה היום גרמה לחשש שמא מארגני התחרות נכנעים ללחץ, אלא שלאחר מכן שוגרו מסרי הרגעה שהבהירו שלשון ההודעה נועדה, ככל הנראה, להבהיר שהתאריך טרם נסגר סופית וכן פרטים נוספים אחרים.
גורמים בתאגיד השידור מבהירים כי אין מה לחשוש: "אין בזה שום בעיה או דבר יוצא דופן. לא נקבעו תאריכים או עיר מארחת עדיין. רק לקראת אמצע אוגוסט מודיעים תמיד. זו הודעה מאוד תמימה". מאוחר יותר התקבלה תגובה רשמית מ"כאן" לנושא: "הפרטים אודות האירוויזיון בישראל יסגרו בקרוב בין האיגוד השידור האירופי ותאגיד השידור כאן ובכפוף לתקנון התחרות".


:עוד באותו נושא