אמש (ה') הגיב עיתונאי "הארץ" ארי שביט להאשמותיה של עיתונאית ה"ג'ואיש ג'ורנל" דניאל ברין, לפיהם במהלך פגישה בין השניים הוא תקף אותה מינית.

דניאל ברין וארי שביט. צילום: טוויטר/ הדס פרוש, פלאש 90
דניאל ברין וארי שביט. צילום: טוויטר/ הדס פרוש, פלאש 90

בהודעה שפורסמה ב"הארץ" כתב שביט כי "לפני יותר משנתיים וחצי, בפברואר 2014, פגשתי את גברת דניאל ברין לשיחה בלוס אנג'לס. היום אני מבין, בצער, שפירשתי באופן שגוי לחלוטין את האינטראקציה בינינו באותה פגישה. עד שקראתי השבוע את המאמר אותו פרסמה, חשתי שהיה לנו מפגש ידידותי שכלל, בין היתר, גם יסודות של חיזור. לרגע לא חשבתי שמדובר בהטרדה מינית. אבל את מה שאני ראיתי כחיזור, ברין ראתה כהתנהגות לא הולמת ואף מטרידה מצדי".

"כמי שמכבד כל אשה וכל אדם, וכמי שסולד מהטרדות מיניות, אני מתנצל מעומק לבי על אי-הבנה זו. לא התכוונתי לעשות דבר שאינו מקובל על גברת ברין ובוודאי שלא הייתה לי כל כוונה לגרום לה לתחושת אי נוחות או לפגוע ברגשותיה", הוסיף שביט.

בכתבה של ברין, עיתונאית אמריקאית, שפורסמה תחת הכותרת "התקיפה המינית נגדי, ונגדך: הסיפור של כל אשה" לא צויין מפורשות שמו של שביט. לפי עדות ברין, שביט תקף אותה מינית במהלך ראיון שקיימה אתו בארה"ב. גם לאחר שסירבה והדפה אותו, שביט לא חדל לנסות וליצור איתה מגע פיסי.

בעיתון "הארץ" וערוץ 10 המעסיקים את שביט לא התייחסו במפורש להאשמות. בערוץ שוקלים את המשך הופעותיו הפומביות של שביט.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20