, עיתונאית קנדית, הגיעה לאחרונה לבקר בישראל על מנת לבחון את הסכסוך המקומי עם ארגוני הטרור. תחילה, העיתונאית הקנדית סברה כי המצב יגיע לפתרון במידה ותוקם מדינה פלסטינית על האדמות ששוחררו במלחמת ששת הימים בשנת 1967, אולם היא שינתה את דעתה. לאחר שיחות שקולות עם כלי התקשורת המזוהים עם השמאל, עם פוליטיקאים ועם מדינאים מכל הצדדים – היא הגיעה למסקנה חד משמעית כי מחויבת להגן על עצמה ולא למסור את אדמותיה לשליטתם של ארגוני .

"לעיתים קרובות אנחנו מדברים על ישראל ככוח צבאי, מיליטנטי, תוקפני. מדוע ישראל לא מסייגת את הכוח הצבאי, מקימה מדינה פלסטינית מוסלמית, מניחה להם לנפשם והכל יהיה בסדר!? זאת העמדה שרוצים לאמץ באו"ם, זה מה שרבים מהעם האמריקאי רוצה. מדוע הם לא עושים כך?". פתחה פיית

הכתבת נתנה לדוגמא את הסמוכה. "אולי ישראל מסתכלת לשכנותיה, ולכן, היא לא יכולה להרשות לעצמה לוותר על שטחי המחיה שלה. מאחורי נמצאת , לאחר מבט מקרוב רואים כי רוב הבתים ללא גגות, הם התרוקנו מהילדים והנשים שגרו שם. קילומטרים ספורים משם נמצא בסיס של האו"ם, ארגון שב-7 העשורים האחרונים מקבל החלטות חד צדדיות רק נגד ישראל. אם תתקדם מפה עוד 20.8 קילומטר, תגיע לדעא"ש. חוץ מזה, נמצאת פה מדינת לבנון שמכילה בתוכה את ארגון הטרור חיזבאללה, שליחי השלטון האיראני".

גולדי הוסיפה, "אולי מסיבה זו, ישראל משקיעה המון כספים מהכסף הציבורי להגנה צבאית. מסיבה זו, ישראל עומדת בנחישות על זכותה להתגונן בתוך הקהילה הבינלאומית. היינו בישראל בימים האחרונים וראיתי הרבה. באתי בראש פתוח לשמוע הכל מכל אחד. דיברתי עם חברי כנסת, עיתונאים ופוליטיקאים מכל צידי המפה החברתית והלאומית באזור".

"כל שטח אדמה תחת שליטה של ארגון טרור יראה כמו סוריה"

"חומת היא ההבטחה פה, היא לא חומה! היא גדר ענקית, רק 5% זה חומה. למעשה, הפלסטינים מסתובבים פה חופשי כל זמן שהם לא נושאים עמם מטעני חבלה. מנגד, הישראלים לא רשאים להסתובב בשטחי A ובכפרים הערביים. במידה ויכנסו, הם בסכנת מוות".

בתוך כך, גולדי ציינה את המחוות של מדינת ישראל למען השלום. "כמו כן, מאחורי נמצא בית חולים צבאי. במקרים רבים, בית החולים הזה מטפל בפצועים סורים ובנשים שהותקפו באכזריות ע"י דעא"ש. כשהגעתי לכאן, באמת האמנתי בפתרון 2 המדינות. כעת, אני לא מאמינה בעמדה זו. אני מאמינה בפיתרון המכיל מדינה אחת. הדרך היחידה בה המדינה הקטנה הזאת (ישראל), מדינה יותר קטנה מניו ג'רזי, תוכל להיות חופשית – תהיה רק כשהיא תוכל לשלוט בשטחי האדמה שלה במקום גורמי טרור. כל פיסת אדמה שתתנו לאש"ף או לחמאס תראה בסוף כמו סוריה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.