העיתונאית האיראנית נחתה היום (ה') בנמל התעופה בן גוריון לאחר ששר הפנים אריה דרעי אישר השבוע את כניסתה לישראל בעקבות האיומים האיראניים להוציאה להורג. האישור ניתן בעקבות פניית אגודת העיתונאים בירושלים לשר.

העיתונאית האיראנית נדא אמין ועורך Times of Israel דיוויד הורוביץ היום במסיבת העיתונאים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
העיתונאית האיראנית נדא אמין ועורך היום במסיבת העיתונאים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אמין, בעלת טור ב-Times of Israel בפרסית, נרדפה באיראן בעקבות ספרים ומאמרים שפרסמה נגד עריצות המשטר ונגד רדיפת נשים. לפני שלוש שנים, כשסכנת מוות מרחפת מעל ראשה, ברחה לטורקיה וזכתה למעמד נרדף שהוענק לה ע"י ארגון הפליטים של האו"ם. ביטלה לאחרונה מעמד זה ואמין שנרדפה ע"י גורמי ביטחון איראנים חיפשה מקלט.

במסיבת העיתונאים שקיימה היום סיפרה אמין שישראל הייתה היחידה להציע לה מקום מבטחים. היא סיפרה כי היא חשה בטוחה כאן ושיבחה את ישראל. עוד אמרה שתמיד הרגישה ציונית ורצתה לבוא לעבוד כאן וסיפרה כי סבתה הייתה יהודיה. את המהלך ליווה מקרוב דיוויד הורוביץ, העורך הראשי של Times of Israel.

קונסול ישראל באיסטנבול שי כהן, סיפר בשיחה לשמעון ארן, כתב התאגיד ברדיו בערבית, כי הקונסוליה ליוותה את העיתונאית עוד בטורקיה ורכשה לה כרטיס טיסה לישראל. לפני ארבעה ימים עוכבה אמין בטורקיה, אך בניגוד לפרסומים לא הוצא נגדה כל צו מעצר או גירוש.

העיתונאית האיראנית נדא אמין היום במסיבת העיתונאים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
העיתונאית האיראנית נדא אמין היום במסיבת העיתונאים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאמין ניתנה אשרה זמנית בדומה לאשרת תייר וברשות ההגירה והאוכלוסין בוחנים איזה מעמד ינתן לאמין בהמשך. עם הגיעה ארצה צייץ : "ברוכה הבאה לישראל". במאמץ משותף של סייעה השגרירות בהכנת מסמכים מתאימים שיאפשרו לאמין להביא עימה לישראל את צ'יקו, הכלב שלה מסוג רועה גרמני שסרבה להשאיר מאחור, כך לפי ארן.

"מדובר בעיתונאית שנשקפת סכנה אמיתית לחייה, רק בשל כתיבת טורים באתר חדשות ישראלי. בנסיבות הומניטריות מובהקות אלה, אישרתי כניסתה ללא היסוס", הסביר השבוע השר דרעי את הסיבה להיענותו המידית לפניית האגודה.

רוצים להישאר מעודכנים? הורידו עכשיו את אפליקציית ערוץ 20 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.