מתגייסים בתל השומר. צילום ארכיון: פלאש 90
מתגייסים בתל השומר. צילום ארכיון: פלאש 90

גם השנה צה"ל מפרסם את נתוני הגיוס והשירות בערי ישראל. בנתונים המעודכנים לחודש נובמבר 2017 ומציגים את נתוני הגיוס עבור ילדים שנולדו בשנתון 1996 ומרביתם התגייסו בשנת 2014 ומשתחררים השנה.

על פי הנתונים, העיר גבעת שמואל כובשת את צמרת הטבלה בקרב הגברים שהתגייסו לצה"ל בערים הגדולות, עם נתונים של 89.4 אחוז מקרב בני הנוער שהתגייסו, ומהם 56.1 אחוז בתפקידי לחימה. 16 אחוז מהחיילים מגבעת שמואל יצאו למסלולי קצונה. במקום השני בטבלת הגברים אחרי גבעת שמואל נמצאת מודיעין-מכבים-רעות בפער זניח.

בכל הנוגע לנתוני גיוס הנשים, עלתה נס ציונה למקום הראשון והדיחה את הוד השרון. בנס ציונה נרשם נתון מדהים של 91.1 אחוז בשיעורי הגיוס, כאשר 8 אחוז המתגייסות יצאו לקורס קצינות.

בית הספר ישיבת תקוות יעקב משדה יעקב, עם נתון מדהים של 100 אחוז מתגייסים

ברשימת 10 הערים המובילות בשיעור קצונה בקרב גברים נמצאת קריית אונו עם 17.6 אחוז מקרב המתגייסים. במקום השני גבעת שמואל עם 16 אחוז. בקרב הנשים המובילות בשיעור קצונה, תופסת את המקום הראשון מודיעין- מכבים-רעות, ואת המקום השני תופסת הרשות היחידה מהפריפריה העיר צפת, עם נתון מרשים של 11.9 אחוז מבנות העיר שהגיעו לקצונה. מלבד העיר צפת, הפריפריה מדירה נוכחות בטבלאות.

נתון מפתיע במיוחד ניתן למצוא בקרב עשרת בתי הספר המובילים בגיוס לצה"ל. את שני המקומות הראשונים תופסים בתי הספר סוסיא-ישיבת בניע עם 92.5 אחוז שיעור גיוס, 97.1 אחוז מיצוי בתפקידי לחימה ו-27.6 אחוז מיצוי לקצונה. במקום השני נמצא בית הספר ישיבת תקוות יעקב משדה יעקב, עם נתון מדהים של 100 אחוז שיעור בגיוס, 82 אחוז במיצוי ללחימה ו-25.5 אחוז במיצוי לקצונה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא