בבית הרב קוק בירושלים, הבית ששימש את הרב בהיותו רב ראשי לארץ ישראל בין השנים 1921-1935 וילימים הפך למוזיאון המנציח את זכרו, ישנו פריט הסטורי מעורר תמיהה,  המשקפיים של הרב קוק מה מיוחד במשקפיים בנות 82 שנה שמצאו חשיבות כל כך גדולה להעמיד אותם במוזיאון?
צילום: בית הרב קוק
לשאלה זו ענו במחלקת ההדרכה בבית הרב קוק כך:  "לרב קוק הייתה תפיסה שבקשה לקדם ערכים רק בעין טובה, בעין אחת הרב כל הזמן ביקש לקדם שיח חינוכי חיובי בין המגזרים השונים ולייצר אחדות בעם, ובעין השנייה הרב למד הרבה תורה, אבל לא תורה שהשפיע רק עליו, דרך יכולותיו הגדולות בתורה".
צילום: בית הרב קוק
"למשל", מוסיפים בבית הרב קוק, "הרב קוק פסק לכל החקלאים בארץ שהם יכולים לעבוד בשנת השמיטה בה אסור לעבד את האדמה  אך עליהם לעשות פעולה אחת- למכור לגוי את האדמה בשנה זו, על ידי פסיקה זו המכונה 'היתר מכירה'. החקלאות בארץ התפתחה ואפשרה החזקת אדמות ובנייה של המפעל הציוני, אז משקפיים ששמשו כאלה עיניים שוות הרבה ויכולות ללמד אותנו באיזה משקפיים לראות את המציאות".
צילום: בית הרב קוק
הרב לא רק היה אדם רוחני, הרב קוק יזם מסע למושבות החלוציות כדי לחזק את האחדות והחלוציות בעם, אנחנו בבית הרב קוק יוצאים למסע ללבבות שלכם כדי לחזק את מורשת הרב קוק בעם
רוצים גם אתם להיות שותפים למסע ולתרום? לחצו כאן
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20