הלילה (3:00 שעון ישראל) התייצבו שני המועמדים לנשיאות,  ודונלד , יחד על במה אחת לעימות שלישי ואחרון בניהם לקראת הבחירות, העימות התקיים בלאס ווגאס.

המפלגה הרפובליקנית קוראת לישראלים בעלי זכות בחירה בארצות הברית להצביע לטראמפ

טראמפ אמר שהוא לא סבור שקלינטון תיבחר לנשיאות: "אם זה יקרה, המדינה תהיה בבלאגן. אסור היה לתת לה להתמודד, אישה נבזית". לא נשארה חייבת וענתה: "בזמן שאני הייתי בחדר המצב בשעה שבן לאדן חוסל, הוא הנחה את 'המתמחה' ותחרויות יופי". בתום העימות הסוער, השניים לא לחצו ידיים.

"אשה נבזית"

דונלד טראמפ הכריז כי הוא איננו מתחייב להכיר בתוצאות הבחירות, כחלק מטענותיו שהן מוטות לטובת הילרי קלינטון, יריבתו הדמוקרטית. קלינטון ענתה כי היא "מזועזעת" מדבריו ואמרה כי הוא "המועמד המסוכן ביותר בהיסטוריה המודרנית". טראמפ סינן: "כזו אישה נבזית", כשקלינטון שבה והאשימה אותו בהתחמקות מתשלום מסים.

בדברי הסיכום אמר: "התחלתי את הקמפיין בהבטחה להחזיר את אמריקה לגדולתה, זה לא המצב עכשיו. אנו צריכים צדק, אני אעשה יותר למען המיעוטים ממה שהיא תעשה בעשר תקופות חיים. חייבים להתחיל עכשיו, אנו לא יכולים לסבול עוד ארבע שנים של ברק אובמה – זה מה שהיא מציעה לנו".

בהערות הסיום שלה אמרה קלינטון: "אני רוצה להגיד לכל מי שצופה הלילה – אני פונה לכל האמריקנים. אנחנו צריכים את כולם, שיהפכו את המדינה למה שהיא צריכה להיות, לדאוג שהכלכלה תעבוד למען כולם". לדבריה, "הייתה לי הזכות להכיר את הנשיאות מקרוב, ואני מכירה את האחריות האדירה שבשיפור החיים של כולכם. אדאג שיהיה לכם עבודות יציבות, שלילדיכם יהיה חינוך טוב".

קלינטון וטראמפ
קלינטון וטראמפ

"נשיא בובה"

טראמפ טען כי לקלינטון "יש יותר ניסיון ממני, אבל ניסיון גרוע". לדבריו, "אם את תנהלי את המדינה, היא תהיה במצב נורא, תאמיני לי". הוא הוסיף: "אם אני אנהל את המדינה, אפילו את תהיי גאה בה". קלינטון השיבה לטענותיו "בזמן שאני הייתי בחמ"ל ופיקחתי על המבצע לחיסול בן לאדן, אתה הנחית את 'המתמחה'".

טראמפ נשאל בנוגע לתמיכה הרוסית בו, ואמר: "אם נסתדר, זה יהיה טוב. אם ארצות הברית ורוסיה יסתדרו טוב ויילחמו יחד בדאעש, זה יהיה טוב. לפוטין אין טיפת כבוד כלפי קלינטון". טראמפ המשיך ואמר "אני לא מכיר את , הוא אמר עליי דברים טובים ואני אשתף איתו פעולה". קלינטון כמענה האשימה אותו: "אתה מעודד ריגול נגד ארצות הברית, זה מצב חסר תקדים. רוצה אותך כנשיא-בובה".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.