7:19 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > העומדים בכיכר: העיתונאים שמסיתים נגד נתניהו

העומדים בכיכר: העיתונאים שמסיתים נגד נתניהו

השמאל משוכנע כבר למעלה מ-23 שנים כי האיש שהוביל את הלך הרוח שגרם ליגאל עמיר ללחוץ על ההדק הוא בנימין נתניהו. בשנים האחרונות ההסתה נגד נתניהו מגיעה לשיא. כתבה ראשונה בסדרה "אותו מנהיג, אותה הסתה"

כולם מדברים על רבין, אף אחד לא מדבר על ביבי. ההסתה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו נמשכת כבר שנים, ככל הנראה מאז אחז בהגה השלטון ב-1996. השנאה כלפיו מצד מחנה השמאל, שזועם על חלקו בהפגנות נגד רבין, מתפרצת מדי שנה. העצרת לזיכרו של ראש הממשלה יצחק רבין, שנרצח על ידי יגאל עמיר, הפכה ממחווה לזכרו של האיש שהנהיג את מחנה השלום לעצרת ניגוח בראש הממשלה שנבחר אחריו: בנימין נתניהו.

ההאשמות מוכרות. לדברי השמאל, הוא האיש שעמד בכיכר. הוא שמע את הקולות, ראה את המראות ולא עשה דבר. ההפגנות נגד אוסלו הן חטא שלא ייסלח עבור השמאל ודמו של נתניהו הותר בפני השמאל.

ההסתה נגד נתניהו בעצרת לזכר רבין. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
ההסתה נגד נתניהו בעצרת לזכר רבין. צילום: תומר נוברג, פלאש 90

בהפגנות נגד אוסלו, מי שהלביש את ראש הממשלה דאז יצחק רבין במדי SS היה סוכן שב"כ בשם אבישי רביב. את זה קבעה ועדת שמגר שבחנה את הרצח ואת ההסתה שקדמה לו. כיום, מי שמלביש את מנהיגי הימין במדי חיילים נאצים הם אנשי תקשורת מהשורה הראשונה.

בעל הטור בטונים גבוהים

מי שעומד בראש מחנה ההסתה נגד ראש הממשלה נתניהו הוא הפובליציסט יגאל סרנה. סרנה, שניצב בימים אלו במשפט מול בני הזוג נתניהו לאחר שהפיץ סיפור חסר-ביסוס על השניים, סרנה אינו בוחל באמצעים במאבק שלו נגד ראש הממשלה.

בינואר 2015, פרסם סרנה פוסט בו לעג למצביעי הליכוד, והשווה בין הנפת ידו המנצחת של נתניהו ובין קריאת מועל היד הנאצית: "אז זה המועל יד החדש?", שאל, "לקראת תבחרו בי ואשאר אתכם לנצח לאלף שנים?.

סרנה נגד נתניהו: "מועל יד חדש". צילום מסך: פייסבוק
סרנה נגד נתניהו: "מועל יד חדש". צילום מסך: פייסבוק

במרץ שלאחר מכן, העלה סרנה פוסט נוסף: "יש חיים גם בזמן ביבי. אבל האוויר מורעל. הנפש קצה. המשאבים מידלדלים. אתה רואה גם בחדרי מיון, כמו הערב, את המאמץ ואת קוצר המשאבים. הכל נשאב מאיתנו, למעלה. לחבורת הביזה של החלאה (נתניהו – ע"ל). האיש שצמח כפטרית רעל משלולית הדם של רבין. קצנו בשקרן העלוב… שיעלם כבר. די. גדשה הסאה".

כך, מסע ההסתה המתמשך של סרנה נמשך עד שבפוסט נוסף, אותו העלה כשכתב על ביקורו של נתניהו באפריקה נגמר בהפתעה – אין להרוג את נתניהו, אלא רק להתעלל בו ולהותירו בחיים: "מאחל לו לסיים את חייו כמו ב"מעגל האדום" הצרפתי. חי (חוזר שנית: חי ולא רצוח כמו רבין, שקוע בהזיות פראנואידיות.

סרנה נגד נתניהו. צילום מסך: פייסבוק
סרנה נגד נתניהו. צילום מסך: פייסבוק

מי שהלך בעקבותיו של סרנה הוא עורך לשעבר באתר YNET באנגלית, גלעד הלפרין. מעט אחרי שנתניהו אמר כי המופתי חאג' אמין אל-חוסייני הוא זה שהיטה את היטלר לטובת השמדת העם היהודי, הלפרין העלה לפייסבוק תמונה של ראש הממשלה לבוש במדי חייל נאצי. הוא צירף את השאלה: "מתי זה עולה לפייסבוק של ביבי?". לאחר מכן הוסיף: "אני רוצה להרגיע את YNET ו"ידיעות": יש לי קצת ניסיון עם פתרונות סופיים".

הלפרין. "יש לנתניהו ניסיון בפתרונות סופיים"
הלפרין. "יש לנתניהו ניסיון בפתרונות סופיים"

לזכות מערכת "ידיעות" ייאמר כי זמן קצר לאחר מכן הפרסום עלה להלפרין במשרתו והוא פוטר בעקבות ההסתה נגד נתניהו.

הסתה עם אסף הראל: "מפלצת"

רות אלבז, תסריטאית בתוכנית הלילה של אסף הראל בערוץ 10, ערכה בעמוד הפייסבוק שלה השוואה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לאדולף היטלר. בתמונה שפירסמה נראה היטלר כשהוא משקיף מהמרפסת אל ההמונים למטה. בכיתוב שהדביקה אלבז לתמונה נכתב: "הרבה הגיעו לתדריך היום", בכוונה לתדרוכים שערך ראש הממשלה למערכות התקשורת במהלך הקיץ. אלבז ניסתה לפטור עצמה ולומר כי מדובר ב"בדיחה סרת טעם".

הפוסט שנמחק. צילום מסך
הפוסט שנמחק. צילום מסך

מגיש אותה תכנית בערוץ 10 מקדיש זמן רב מהמונולוגים שלו לראש הממשלה ובאחד משיאי המערכה שמנהל ראש הממשלה נגד תאגיד השידור הציבורי, רמז אסף הראל כי בחצר ביתו של נתניהו נמצאת גופה: "הרי כל מי שרואה איך אתה מנהל את המדינה, באיזה חוסר יושר, נכלוליות, אפס ערכים ו-100% אופורטוניזם – לא יופתע אם הכול התגלה עליך. שלקחת לכיס 100 מיליארד דולר, שמכרת את נתניה, שנתת מתנה פצצת אטום לשלדון אדלסון ליום הולדת, שבחצר בקיסריה קבורה גופה של מנקה – הכל אפשר להאמין עליך. לא, כי אתה מפלצת. פשוט כי אין לך ערכים".

אותו מנהיג, אותה הסתה

איש אחד מהשב"כ הביא תמונה של רבין במדים של חייל נאצי, וכל התקשורת משתגעת. תמונות דומות של נתניהו באותם מדים זוכים לשתיקה ומוגדרים כהומור או כסאטירה. ההסתה נגד ראש הממשלה אינה מוגבלת רק לאנשי תקשורת. היא נפוצה בקרב פוליטיקאים מהשמאל, אנשי תרבות, אמנות ואקדמיה. כשהשמאל קובע שנתניהו מסית, הוא שוכח שהוא חוצה את אותם קווים אדומים מהם הוא מזהיר מפניו.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ןםלפ

"המשטרה היא משרתת נרצעת של התקשורת הישראלית"

המשטרה תחל בבדיקה על הפצת תמונות הנשיא ריבלין עם כאפייה ברשתות החברתיות בעקבות סירובו לחנון את אזריה. מה חושבים על כך הפטריוטים? צפו