4:02 23/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > העולם מתחיל להבין: כדאי לחזק קשרים עם ישראל

העולם מתחיל להבין: כדאי לחזק קשרים עם ישראל

אחרי ביקורו המוצלח של ראש ממשלת הודו בארץ, עשרות ראשי מדינות צפויים להיפגש עם נתניהו בקרוב במה שמוכיח - מדיניות החוץ של ישראל עובדת | פרשנות

נדמה שגם גדולי המקטרגים של ממשלת ישראל נאלמו השבוע דום ונאלצו להודות שהביקור של ראש ממשלת הודו מודי הוא סיפור הצלחה בכל מישור ובכל קנה מידה.

אומנם במעון ראש הממשלה נכחו במהלך ההצהרות שנתנו המנהיגים רק שלושה עיתונאים מישראל, לעומת כעשרים אנשי תקשורת מהודו, ונכון שבחלק מכלי התקשורת הישראלים ניסו להצניע את חשיבות הביקור והישגיו (הסכמי סחר שיכניסו לישראל סכומים של למעלה מחמישה מיליארד שקלים), אבל מהמגמה הזאת כבר אי אפשר להתעלם: ישראל הפכה מבוקשת ורצויה בעולם, והיא נפתחת גם בפני מדינות שבעבר הפנו לה עורף.

בנימין נתניהו וראש ממשלת הודו נרנדרה מודי באתר רכב התפלת המים קובי גדעון
בנימין נתניהו וראש ממשלת הודו נרנדרה מודי באתר רכב התפלת המים קובי גדעון

 

בחודש שעבר טסו נתניהו וכמה שרים לסלוניקי לפגישה עם ראשי ממשלות יוון וקפריסין. גם משם יצאו בשורות כלכליות חשובות, וגם הביקור הזה הוצנע בתקשורת. רק חמישה עיתונאים ישראליים ליוו את רה"מ בנסיעתו.

בשבוע הבא ינחתו בישראל נשיא רואנדה ושר החוץ של אירלנד, ובשבוע שלאחר מכן יטוס נתניהו לפריז שם ייפגש בארמון האליזה עם הנשיא הנכנס עמנואל מקרון. ראש הממשלה הישראלי הוא מהמנהיגים הראשונים בעולם שקיבלו הזמנה ממקרון. משם ימריא נתניהו להונגריה לפסגה כלכלית-מדינית בראשות ארבעה ראשי מדינות ממזרח אירופה.

 

נתניהו בפגישה המשולשת עם ראשי ממשלות יוון וקפריסין. צילום: לע"מ
נתניהו בפגישה המשולשת עם ראשי ממשלות יוון וקפריסין. צילום: לע"מ

 

תוסיפו לזה את החיבוק החם שאנחנו זוכים לו מהנשיא האמריקני שכבר הספיק לבקר כאן לפני חודשיים ותבינו שמדיניות החוץ של ישראל מגיעה לשיאים חדשים למרות כל המצקצקים. יש לנו מה להציע, והעולם מתחיל להבין שכדאי לו לקשור קשרים עם ישראל בלי להתנות זאת בקידום המשא ומתן מול הפלסטינים.

לראייה, ראש הממשלה מודי ביקר בישראל שלושה ימים ולא שקל אפילו לרגע לערוך ביקור נימוסין אצל השכנים מרמאללה. הוא בא לקדם את הקשרים עם ישראל, ובדרך הזאת פוסעים כעת לא מעט מנהיגים מכל קצוות הגלובוס.

נרדנדרה מודי וראש הממשלה בקבלת הפנים בבן גוריון. צילום: קובי ריכטר/TPS
נרדנדרה מודי וראש הממשלה בקבלת הפנים בבן גוריון. צילום: קובי ריכטר/TPS
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

1

"גורמים ביהדות התורה רואים בעין לא טובה את החרפת הטון של ליצמן"

האם העבודות ברכבת בשבת יורידו את הקואליציה מהפסים? הפרשן חיים גריידינגר ל'היום הזה': "לא כל כך מבינים מדוע זה הנושא שבגללו הציבור החרדי צריך לפרוש מהקואליציה"