6:04 25/02/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "העולם יבין – אונר"א מנציחה את הסכסוך הישראלי-פלסטיני"

"העולם יבין – אונר"א מנציחה את הסכסוך הישראלי-פלסטיני"

בכנסת נערך דיון בשדולה למען רפורמה בארגון סוכנות הפליטים הפלסטינים של האו"ם, בהשתתפות שגרירי בלגיה, מינאמר ואנגולה

ח״כ שרן השכל, חברת ועדת חוץ וביטחון, ערכה הערב (ב') דיון בשדולה שהקימה למען רפורמה בארגון אונר״א, סוכנות הפליטים הפלסטינים של האו״ם, בנושא: איומים אסטרטגיים וביטחוניים עקב פעילות הארגון, במעמד סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי, סגן שר במשרד ראש הממשלה ח"כ מייקל אורן, אוליבר בל שגריר בלגיה בישראל, מאונג מאונג לין שגריר מיאנמר בישראל, ליזת ואן דומן משגרירות אנגולה, מארק נורדברג, מזכיר שגרירות ארה"ב בישראל ועוד.

ח״כ השכל: ״רק לפני שבועיים התגלתה מנהרת טרור של חמאס מתחת לבית ספר שמפעיל אונר״א בעזה. זו המנהרה השניה שנחשפה בחודשיים האחרונים. במהלך מבצע צוק איתן התגלה מצבור נשק בשטח מוסד של אונר"א בעזה. מאז שנת 1999 חמאס שולט באיגוד העובדים ואיגוד המורים של אונר"א..

השדולה לרפורמה באונר"א. צילום: דוברות ח"כ שרן השכל
השדולה לרפורמה באונר"א. צילום: דוברות ח"כ שרן השכל

מטרת השדולה לחולל רפורמה מעמיקה באונר"א, לדרוש את פיטוריהן של פעילי החמאס העובדים בארגון, להפסיק את החינוך להסתה ושנאת ישראל, לעורר מודעות בקרב המדינות התורמות ולבקרה קפדנית ושקיפות לכספי התרומות המוזרמות לאונר"א. העולם יבין- אונר״א מנציחה את הסכסוך הישראלי פלסטיני."

לפי החוקר דוד בדין, אונר"א הוא ארגון הפועל בחסות באו"ם ובמימון מדינות העולם ובמקום למלא את תפקידו במציאת פתרון לבעיית הפליטים הפלסטינים, הארגון משמש כמגן לפעולות טרור, מזרים כספים לטרור, מעסיק פעילי חמאס כאנשי חינוך ומטה, מחביא מצבורי נשק ומנהרות טרור במוסדותיו ומחנך להסתה ואלימות נגד ישראל.

כך למשל מופיע בספר לימוד ילדים של אונר"א המשפט- "אחרית הימים לא תבוא עד אשר ילחמו המוסלמים ביהודים, והמוסלמים יהרגום, ואפילו יתחבא היהודי מאחורי סלע או עץ – הרי שהסלע או העץ יאמרו: 'הוי מוסלמי, הוי עבד האל, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו!'

הארגון מנציח את מעמד הפליטות הפלסטינים ומטפח דורות על גבי דורות של פליטים, ובכך- מנציח את הסכסוך הישראלי פלסטיני.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המדים החדשים בצה"ל: "ישפרו את יכולות הלוחמים"

בימים האחרונים החל תהליך הצטיידות במדי הלחימה החדשים ליחידות המיוחדות בצה"ל שיכנסו לשימוש ביחידות בחודשים הקרובים