ח״כ , חברת ועדת חוץ וביטחון, ערכה הערב (ב') דיון בשדולה שהקימה למען רפורמה בארגון אונר״א, סוכנות הפליטים הפלסטינים של האו״ם, בנושא: איומים אסטרטגיים וביטחוניים עקב פעילות הארגון, במעמד סגנית שר החוץ, ח"כ , סגן שר במשרד ראש הממשלה ח"כ , אוליבר בל שגריר בלגיה בישראל, מאונג מאונג לין שגריר מיאנמר בישראל, ליזת ואן דומן משגרירות אנגולה, מארק נורדברג, מזכיר שגרירות ארה"ב בישראל ועוד.

ח״כ השכל: ״רק לפני שבועיים התגלתה מנהרת טרור של מתחת לבית ספר שמפעיל אונר״א בעזה. זו המנהרה השניה שנחשפה בחודשיים האחרונים. במהלך מבצע התגלה מצבור נשק בשטח מוסד של אונר"א בעזה. מאז שנת 1999 שולט באיגוד העובדים ואיגוד המורים של אונר"א..

השדולה לרפורמה באונר"א. צילום: דוברות ח"כ שרן השכל
השדולה לרפורמה באונר"א. צילום: דוברות ח"כ שרן השכל

מטרת השדולה לחולל רפורמה מעמיקה באונר"א, לדרוש את פיטוריהן של פעילי החמאס העובדים בארגון, להפסיק את החינוך להסתה ושנאת ישראל, לעורר מודעות בקרב המדינות התורמות ולבקרה קפדנית ושקיפות לכספי התרומות המוזרמות לאונר"א. העולם יבין- אונר״א מנציחה את הסכסוך הישראלי פלסטיני."

לפי החוקר דוד בדין, אונר"א הוא ארגון הפועל בחסות באו"ם ובמימון מדינות העולם ובמקום למלא את תפקידו במציאת פתרון לבעיית הפליטים הפלסטינים, הארגון משמש כמגן לפעולות טרור, מזרים כספים לטרור, מעסיק פעילי חמאס כאנשי חינוך ומטה, מחביא מצבורי נשק ומנהרות טרור במוסדותיו ומחנך להסתה ואלימות נגד ישראל.

כך למשל מופיע בספר לימוד ילדים של אונר"א המשפט- "אחרית הימים לא תבוא עד אשר ילחמו המוסלמים ביהודים, והמוסלמים יהרגום, ואפילו יתחבא היהודי מאחורי סלע או עץ – הרי שהסלע או העץ יאמרו: 'הוי מוסלמי, הוי עבד האל, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו!'

הארגון מנציח את מעמד הפליטות הפלסטינים ומטפח דורות על גבי דורות של פליטים, ובכך- מנציח את הסכסוך הישראלי פלסטיני.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.