No Tag To Print

קורונה
צילום: היחידה לבניה מתועשת. משרד מכירות נדל"ן בגליל ים ליד הרצליה. אין סוף לאפשרויות העיצוב והיוקרה

העולם העסקי עובר למשרדים יבילים

זה כבר ממש לא סוד שבשנים האחרונות יותר ויותר עסקים המפעילים משרדים, מחסנים, מעבדות, חדרי אירוח, משרדי מכירות ועוד, עוברים לשימוש במבנים יבילים. התחום החם של עולם העסקים והמסחר, עתיר ביתרונות, ומעט חברות המסוגלות לבצע פרויקטים באיכות גבוהה ובמהירות הנדרשת. יצאנו לחפש את החברות המובילות במשק, והגענו לחברת "היחידה לבניה מתועשת".

חברה בעלת 30 ניסיון בתחום, פועלת מול החברות הגדולות ביותר במשק הישראלי, ויש לה גם ניסיון רב בתחום הבניה היבילה למגזר הפרטי. בחברת היחידה לבניה מתועשת, פגשנו את עידן גילת, סמנכ"ל השיווק של קבוצת היחידה לבניה מתועשת, שיתן לנו רקע והסברים אודות הגידול הרב של התחום בשנים האחרונות, יתרונות הבניה, ואילו שימושים הם הפופולריים ביותר.
עידן גילת מכפר מעש, אב ל-3, וסמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת היחידה כבר 10 שנים, עידן הגיע מעולם השיווק הדיגטלי ומהר מאוד מינף את הידע השיווקי לפרסום נכון וממוקד של מוצרי החברה ללקוחות הפוטנציאלים בענף הבניה הקלה. "מאחר והתחום הוא מאוד דינמי, מייצרים מוצרים ייעודים עבור הלקוחות לאחר איפיון מדויק ותוכניות עבודה – אני מאותגר כל פעם מחדש ביכולות החברה והבניה ונפעם מהתוצרים הסופיים. יש פה יצירה, ממש יצירה מלוח שרטוט ועד בניה קומפלט בהתאמה לדרישות הלקוח. כל פרויקט הוא ייחודי ויש לנו את היכולת להתאים ביצוע מדויק לדרישות בין משרד מכירות מפוטר לחברת בניה וכלה במשרדי מעבדה לתעשיה האוירית".

גידול של מאות אחוזים בביקוש של משרד נייד

עידן, האם אתה חווה את הגידול?
"שוק הבניה הקלה חי ובועט עשרות שנים. בשנים האחרונות שיטת הבניה השתפרה ברמת החומרים וברמת הביצוע וביחד עם חשיפה מתאימה של המוצר ללקוחות הפוטנציאלים בשוק – היקף הבניה גדל במאות אחוזים. לבניה הקלה היה שם בעייתי של מוצר זול ולא איכותי. אבל תהליך השינוי הפנימי שעשינו בחברה הכולל תכנון הנדסי מתאים, התאמת חומרי בניה איכותיים, בקרת איכות קפדנית – מייצרים בסוף מוצר ברמה גבוה בכל רמת גימור נדרשת. לקוחות מבינים את זה וחווים בעצמם את השינוי ולכן יש לנו היקף גדול מאוד של לקוחות קבועים וחוזרים. בענף המשרדים היבילים יש דרישת שוק לקבל מוצר איכותי בהספק מהיר, המעניק פתרונות לא רק זמניים בשטח אלא פתרונות קבע לעשרות שנים. שימו לב מה קרה בענף משרדי המכירות לדוגמה – 90% מחברות הבניה בונות משרד מכירות מפואר אבל מעטים מהקונים מכירים כי מדובר במבנה בניה קלה שנבנה במפעל והורכב בשטח. בסופו של דבר חברות הבניה רוצות להציג יוקרה ואיכות וכל זה חייב לבוא לידי ביטוי במשרד. גם בענף הרכב המקרה דומה, פחות יוקרתי, אבל בכל מגרש של רכבי יד שניה, ליסינג וכדומה ממוקמים משרדים בבניה קלה. הגידול בענף מגיע מהצורך בשטח כמו לדוגמה חברות ממשלתיות, גופים ציבוריים, רשויות מקומיות, מפעלים המחפשים פתרונות לאכלוס מהיר של העובדים ובתנאים טובים. אחד היתרונות הבולטים שאין מגבלה לגודל ואין מגבלה ליישום כל דרישה."

צילום: היחידה לבניה מתועשת.  ( משרד מכירות מעוצב )

הטכנולוגיה המתקדמת, היא סוד השגשוג

"הבניה היבילה משלבת בטון ופלדה. הרצפות הן רצפות בטון בתוך מסגרת של פלדה עבת דופן, כל שלד המבנה הוא מפלדה מגולוונת עבת דופן שעומדת בעומסים הנדרשים לפי תוכניות מהנדס החברה. הקירות הן קירות קלים רב שכבתיים משולבים בידוד וגבס. הגמר החיצוני והפנימי והפריטים הנלווים (צבע, ריצוף, תאורה, דלתות, אלומיניום וכדומה) הוא אין סופי והשמים הם הגבול. לדוגמה: שליכטא אקרילי, חיפוי פח גלי, אלוקובנד, טרספה, אלומיניום, שילוב של עץ במבנה ועוד ועוד… מאחר ומדובר בבניה מפלדה יש גמישות רבה בתכנון ואפשר לייצר מפתחים גדולים מאוד ללא חיזוקים, גם בבניה בקומות. זו רק דוגמה אחת מיני רבות לשילוב אלומיניום וזכוכית במפתחים גדולים, ולייצר מראה ותחושה של יוקרה גבוהה. דוגמה מעניינת למשל הוא המשרדים של חברת גלי ליסינג בראשון לציון. פרויקט בניה יבילה של 500 מ"ר בשתי קומות עם מפתחים מאוד גדולים וקומה שניה שנבנתה כולה ללא עמוד תומך."
דוגמה נוספת היא בניה של טייסת חיל אויר בבסיס חצור – בניה משולבת מערכות טכנולוגיות מורכבות, מערכות חשמל, תקשורת, מיזוג עם מפרט טכני מאוד עשיר ומורכב. מערכות קיר בעלות רמות בידוד אקוסטיות גבוהות מאוד (כנדרש בבסיס טיסה), סגנונות רצפה ותקרה שונים וגימורי פנים וחוץ גבוהים כיאה לחיל האויר."

בסופו של דבר המחיר מדבר.

"המחיר הוא נגזרת של המפרט הטכני וככל שיהיה עשיר יותר ומורכב יותר כך המחיר מן הסתם יעלה. עדיין הבניה הקלה יכולה להיות משתלמת ויעילה יותר בעשרות אחוזים מבניה רגילה.
היתרון שלנו בחברת היחידה הוא שאנחנו יודעים להתאים דרישות לפי מסגרת תקציב ולכל כיס, החל ממבנה פשוט של משרדים וכלה במשרדים מפוארים וגם בניה בקומות.

בסופו של דבר הבניה הקלה היא משתלמת במספר היבטים: מהירות הבניה, רמות בידוד גבוהות, חיסכון אנרגטי לאורך זמן, ללא מגבלות לפרטי גמר, יכולת גמישות הנדסית."
לסיכום,  השימוש במבנים יבילים ובניה קלה לעסקים ומסחר, היא הטרנד החם של עולם העסקים בישראל ובעולם כולו. הן בשל איכות הבניה הגבוהה, והן בשל המהירות, האיכות, המחיר והכי חשוב: היעילות של מבנים אלו.

חברת היחידה לבניה מתועשת היא החברה הוותיקה, הגדולה והמובילה בישראל ביחס לשוק, ומשרתת כבר מעל ל-30 שנה את החברות הגדולות במשק הישראלי.