אמור לי מי הם העוזרים שלך ואומר לך מי אתה: בפוסט שמאלני קלאסי שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו תקף עוזרו הפרלמנטרי של יו"ר האופוזיציה עופר ניומן את דניאלה וייס, הרב משה לוינגר ז"ל ואת מפעל ההתנחלויות בטרור וקובע כי מדובר באנשים "משוגעים, פסיכים, מטורפים", שהיה צריך לכלוא במאסר.

את הפוסט כתב עוזרו של הרצוג לאחר שצפה בסרטו הדוקומנטרי של שמעון דותן, "המתנחלים". "האנשים שמחריבים לנו את העתיד… עשו בהמון כוח ונחישות את הזוועה, את ההתעללות הבוטה בסיכוי שלנו לא למות כאן", חזר על האשמותיה של סתיו שפיר את המתנחלים באלימות הערבית.כמובן, ניומן שכח  כי האלימות הערבית החלה עם הגעת היהודים הראשונים לארץ ישראל, הרבה לפני שהחלה תקופת גוש אמונים.

עופר ניומן נגד המתנחלים. צילום מסך: פייסבוק
עופר ניומן נגד המתנחלים. צילום מסך: פייסבוק

 

לדבריו, מקימי ההתנחלויות הראשונים "לקחו באלימות את התקוות שלנו. רמסו ברגליים גסות את המוסר היהודי. את הציונות שבנתה את התקומה שלנו כאן. בנו בתים על חשבון הדם של החברים שלנו. בנו בריכות על חשבון הדם של הילדים שנירצחים. בנו בתי קברות כי לא אכפת להם שאחרים נקברים".

חשוב להזכיר, ההתנחלויות הראשונות הוקמו בעזרה רבה של המערך. אחד הראשים שהובילו את חץ ההתיישבות היה שמעון פרס, שסייע להקמת היישוב עפרה. ראש הממשלה המנוח יצחק רבין היה מהוגי התיישבות גוש קטיף בעזה כשעודד את המתיישבים לגור ברצועה ולחצוץ בין הטריטוריה הערבית ברצועה. ניומן התייחס לפרס ושאל איך זה נתן לו להן יד, "איך אשכול לא ראה שזה ממאיר?".

לדברי ניומן המתנחלים "ניצחו כי מישהו היה טיפש מספיק כדי לפחד מהם. מי זו דניאלה וייס? מי זה הרב לוינגר? למה לעזאזל האנשים הפסיכים האלה ראויים להנהיג ציבור? למה מישהו לא היה אמיץ וחזק מספיק לשים אותם בכלא? מה הם נלסון מנדלה?".

הוא תקף את הרב לוינגר ז"ל ואת וייס וקובע כי השניים הם רוצחים שפלים שמקומם בכלא. הוא המשיך והשווה אותם לברוך גולדשטיין, שביצע טבח במערת המכפלה. איך יכול להיות שהשלמנו עם המופרעים האלה שרוקדים עם סכינים על גבעות כאילו הם משחררי הארץ.

וייס במאבק על עוד התנחלות. צילום: פלאש 90
וייס. "רוצחים שפלים". צילום: פלאש 90

עוזרו של הרצוג ממשיך ותוקף את ההתנחלויות וקובע כי "תקוע היא לא דגניה. תפוח היא לא קרית שמונה.זה לא להקים מחדש את דימונה ולא לברוא פה מדינה. זה לרצוח ילדים", הוא מאשים ומכפיש את כלל תושבי יש"ע ללא אבחנה.

לטענתו, "אף אחד לא עמד מולם. אף אחד לא דיבר איתם באותה שפה קשוחה ובטוחה כמוהם. אף אחד לא עצר את הטירוף שלהם מלהשתלט על העתיד שלנו.הם (מנהיגי גוש אמונים ומפעל ההתנחלויות) כמו ילדים שמישהו שכח להגיד להם "זה לא!". הם לא מתוחכמים כמו שאנחנו עושים מהם. הם לא אמיצים כמו שנראה לנו. הם לא מפחידים כמו שהם נהנים שאנחנו חושבים".

הוא מסיים את הפוסט בקריאה לצפות בסרט ולנקוט מעשה כנגד המתנחלים: "הסרט הזה הוא צפיית חובה והוא גם קריאה חריפה למעשה. לכוחות בטוחים ואמיצים שיעמדו מולם. הם לוקחים לנו את המדינה ואנחנו בדיון עקר. הם חומסים את מה שמתו בשבילו עשרות אלפים ואנחנו משקשקים מהם".