לאחר מו”מ לילי בלשכת ההסתדרות, הנהלת הודיעה היום (ה’) על סיום המשבר עם העובדים. לאחר מגעים שנמשכו עד לשעות הקטנות הלילה, הצדדים הגיעו להסדר .

הסוף לביטול הטיסות? מתוך ‘’ (ה’)

לפי הסדר הפשרה, הטייסים יפסיקו את שיבושי הטיסות והחברה תחזור לפעול כסדרה. כמו כן, ההסדר מכיל התחייבות של הטייסים בטווח הרחוק לא לפגוע בפעילות החברה. מנגד, בהנהלת החברה התחייבו להעלות את שכרם של הטייסים, הדיילים ועובדי צוות הקרקע של החברה. על פי ההסדר, שכר הטייסים הפעילים יעמוד על 60-55 אלף ש”ח ובתמורה יתחייבו המדריכים ל-10 הדרכות חודשיות. עוד סוכם כי התשלום לקברניט שיעבור את גיל 65 ויחליט לפרוש יעמוד על 600 אלף ש”ח.

ועד הטייסים של אל על מסר בתגובה: “אנחנו מברכים על מסמך ההבנות שנחתם הלילה ועל הפסקת הפגיעה בנוסעים ובעובדים. בכך בא לסיומו בן יותר משנתיים, בהסכם שניתן היה לגבש כבר לפני חודשים רבים”.

הטייסים הוותיקים, בני 65 ומעלה, ימשיכו להיות מועסקים בחברה בהסכם עבודה הוגן ומכובד – בתפקידי בלבד, בהדרכה או בתפקידי ניהול. סוכם גם על מנגנון פיצויי פרישה נאותים לאותם שלא יימצאו להם תפקידי . ליבנו עם העובדים והנוסעים שנפגעו שלא לצורך בתקופה האחרונה”.

מטוס אל על. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90
מטוס אל על. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

חברת אל על מסרו בתגובה: “אנו מברכים על מסמך ההבנות שנחתם הלילה ומסדיר את הסוגיות שהיו במחלוקת בנושא תנאי הפרישה וההעסקה של הטייסים בני 67-65. אנו מתנצלים מעומק הלב בפני ציבור הנוסעים קהל הלקוחות אשר נפגעו בתקופה האחרונה. אנו סמוכים ובטוחים כי כעת ניתן יהיה להשיב את החברה לפעילות סדירה לטובת כלל הלקוחות ו-6,000 עובדי החברה”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.