"הדתיים הלאומיים מסוכנים. מסוכנים יותר מהחיזבאללה, יותר מנהגים דורסים וילדות עם מספריים. את הערבים אפשר להרוג, אותם לא" – כך נפתח מאמר שפרסם היום (ד') יוסי קליין ב"הארץ".

העיתון, שידוע באג'נדה שמאלנית-קיצונית המשיך בדברי ההסתה: "מה הם רוצים? להשתלט על המדינה ולנקות אותה מערבים. אם תשאלו, הם יכחישו. הם יודעים, שמוקדם מדי להיות כה גלויים. אל תאמינו להכחשות שלהם. הלאומיות הדתית שלהם היא לאומנות קיצונית, עטופה ביראת שמים חסודה. הם כבר בדרך אלינו, עוד רגע והם פורצים את הדלת"

המאמר של יוסי קליין ב"הארץ"
המאמר של יוסי קליין ב"הארץ"

"הם קוראים לעצמם בשם "ציונות דתית" בחסותו הם עושים מעשים מגונים כשעיניהם מתגלגלות השמיימה" נמשכו דברי השנאה, "רק השתלטות וסילוק מעניינים אותם. הם האליטה, הם לא יתערבבו עם מזרחים".

"הארץ" מזהיר: "עכשיו, כשעוד רגע הם נכנסים אלינו הביתה, הם מורידים את המסיכות. הם כבר לא זקוקים להן, הם בטוחים בעצמם. היום הם אומרים בקול "סיפוח", אבל בשקט כבר חושבים "טרנספר". מחר כבר יגידו בקול "טרנספר", ויחשבו על מה שחשבו חברי המחתרת היהודית".

אז מה בכל זאת מעניין את הציבור הדתי-לאומי? "תנו להם הפקעות וקיבלתם אותם, תנו להם תקציבים וקניתם אותם, תנו להם טרנספר והם שלכם לנצח. הם נאמנים למי שנותן, מרקידים את ראש הממשלה על האצבע הקטנה".

"הם משתינים עליהם (על דמוקרטיה וזכויות אדם, נ.מ) בקשת. השקר הוא אצלם דרך חיים, הרמאות היא עיקרון. את הדמוקרטיה וזכויות האדם הם העבירו גיור כהלכה. אימרו מעתה: דמוקרטיה רק לעם היהודי, וזכויות רק לאדם היהודי".

ולמי שעוד קיווה שקליין ימצא מכנה משותף כלשהו, נכתב: "עם אסקימואי מאלסקה יש לי במשותף יותר מאשר עם הריקלינים, הסגלים וכל מה שהם מייצגים. מה לי ולזה שמבקש להשיג חירות לעצמו על חשבון חירותו של אחר?".

ומה באשר לעתיד? "האם יש טעם לדיאלוג? לא. כבר מאוחר מדי. זה היה אפשרי, לו היתה הלאומיות שלהם נפרדת מהיהדות שלהם. עכשיו זה בלתי אפשרי".
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם