מכון "מבט לתקשורת הפלסטינית" חושף כי בימים האחרונים מתקיימת הסתה חסרת מעצורים מטעם מנהיגי הרשות הפלסטינית.

דברי ההסתה הקוראים למלחמה ואלימות מגיעים על רקע ההכרה הצפויה של ממשל טראמפ בירושלים כבירת ישראל באמצעות העתקת השגרירות האמריקאית מתל אביב לירושלים.
רק ביום ראשון האחרון דרס מחבל פלסטיני ארבעה חיילים בירושלים למוות, כשרבים נוספים נפצעו.


ביום שישי שעבר, ה-6 בינואר, במסגרת דרשת יום שישי בה נכח יו"ר הרשות אבו-מאזן, אמר הדרשן מחמוד אל-הבאש כי העברת השגרירות תהיה "הכרזת מלחמה על כל המוסלמים".

אל-הבאש, שמשמש גם כיועצו של אבו-מאזן לענייני דת איים: "כאשר משהו פוגע בדתנו ובקיום שלנו, איננו יכולים לעמוד חסרי מעש. לא נסכים לזאת בשום מקרה שהוא. זה לא יעבור בשקט". הדרשן הדגיש את היותה של עיר פלסטינית-איסלאמית והגדיר אותה כ"בירתנו הנצחית".

הדרשן הראשי במסגד אל-אקצא, השייח' עכרמה צברי, שהוא גם ראש המועצה האיסלאמית העליונה איים במלחמה: "פירוש הדבר (העברת השגרירות, נ.מ) שאמריקה מכירה בירושלים כבירת היהודים, ובכך אמריקה תכריז מלחמה חדשה נגד הפלסטינים ואף נגד הערבים והמוסלמים".

תייצר מלחמה? שגרירות ארה"ב. צילום: פלאש90
תייצר מלחמה? שגרירות ארה"ב. צילום: פלאש90

מזכ"ל הועד הפועל של אש"ף, סאיב עריקאת, הזהיר ממלחמה אזורית: "אני פונה ישירות לדיוויד פרידמן (שגריר ארה"ב החדש לישראל) ולטראמפ – אם תעבירו את השגרירות ותסכימו לסיפוח ההתנחלויות בגדה המערבית, תגררו את האזור למצב של אנרכיה, קיצוניות והיעדר חוק".

יועצו של אבו-מאזן לארגונים בלתי ממשלתיים, סולטאן אבו אל-עינין, איים: "העברת השגרירות לירושלים תוביל לשפיכות דמים, אינתיפאדה פלסטינית עזה תפרוץ בשטחים הפלסטיניים".

הסתות במסגדים. צילום: עבד רחים ח'טיב/פלאש90
הסתות במסגדים. צילום: עבד רחים ח'טיב/פלאש90

דובר פת"ח, אוסאמה אל-קוואסמי אמר: "כל צעד שנוגע להעברת השגרירות האמריקנית מתל אביב למזרח ירושלים יגרום באופן ישיר לפיצוץ המצב באזור בכללותו".

מנהיג פלסטיני נוצרי הזהיר: "תהיה מלחמת דת".

לכתבה המלאה לחצו כאן

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא