0:33 22/10/2017
מבזקים
דף הבית > תרבות > הסתה בחסותנו

הסתה בחסותנו

היועמ"ש כפה על משרד התרבות לעשות הסכם עם תיאטרון אלמידאן. מעכשיו ההסתה בחסות המימון שלנו.

ההסכם שנחתם בין משרד התרבות לתיאטרון אלמידאן הוא כניעה מחפירה של מדינת ישראל ועדות נוספת לחוסר היכולת של מדינת ישראל להתמודד עם ההסתה לטרור, מבית או מחוץ.
תיאטרון במדינת ישראל, המעלה הצגה שגיבורה הוא מחבל מורשע ברצח חייל, הצגה המהללת את הרוצח שבמאי ההצגה יוצא בהצהרות הערצה לרוצח – זו הסתה ועידוד טרור.
כאשר תיאטרון במדינת ישראל מתכנן אירוע לכבוד ג'ורג' חבש, מנהיג ארגון טרור החזית העממית, או עורך אירוע הוקרה לבשאר אסד נשיא סוריה – זו הסתה ועידוד טרור.
כאשר תיאטרון במדינת ישראל עורך מידי שנה אירוע 'יום האסיר הפלסטיני' ומעלה על הבמה מחבל מורשע לנאום מול הקהל – זו הסתה ועידוד טרור.
כאשר תיאטרון במדינת ישראל עורך מידי שנה פסטיבל לציון ה"נכבה" – זו הסתה ועידוד טרור.
כאשר תיאטרון במדינת ישראל עורך אירוע הוקרה לסכינאי שנורה על ידי שוטרים, אירוע שבו ראאד סאלח נואם לקהל – זה הסתה ועידוד לטרור.
תיאטרון אל מידאן עשה את כל אלה ויותר.
בשנים האחרונות מדינת ישראל כשלה מלפקח ולברר מה קורה בתיאטרון אותו המדינה והעירייה מממנות בלמעלה משני מיליון שקלים מידי שנה. התעוררנו לפתע לגלות כי התיאטרון הרחיק לכת כאשר הוא מארח בשנים האחרונות עשרות אירועי הסתה ועידוד טרור, לצד אירועים מפלגתיים האסורים לפי חוק במוסד נתמך.
בכפוף לפוביה הישראלית מבג"ץ והיועמ"ש חישק עצמו מראש הדיון הציבורי והתקשורתי לנושא המימון פן תעלה הצעקה מכיוון השמאל על הפרת חופש הביטוי. אף אחד לא מוכן לומר את מה שברור, לא כל תוכן ראוי למימון ממשלתי, לא כל תוכן ראוי להיות מוצג. כספי משלם המיסים הישראלי מממנים הסתה נגד אותו משלם המיסים. משום מה לכולם זה נראה הגיוני.
חיפה שמועלית על נס כעיר של דו קיום, הופכת להיות גם הגרעין הקשה של מרכזי תרבות אשר מכריזים על עצמם פלסטינים ומתנערים מהישראליות. תרבות ישראלית? לא ולא! שקל ישראלי? כן והרבה.
אני כחיפאי מלידה רואה את העיר שבה אני וילדי חיים הופכת למרכז תרבות פלסטיני. כאשר בית הגפן מעלה פסטיבל תרבות פלסטינית שבה צילומים של כוחות הבטחון מכים פלסטינאים, זו הסתה. כאשר קולנוע חן נמכר בכסף שהובא מקטאר והופך להיות מוזיאון לתרבות פלסטינית, זו הסתה. אלה הינם ניצוצות של להבות של פאן ערביות חילונית ששואפת להפוך את מדינת ישראל ממדינה יהודית ודמוקרטית לעוד מדינה ערבית פלסטינית. תיאטרון אל מידאן הוא נושא הלפיד של אש זו והוא מאיים יחד עם האחרים להבעיר את חיפה ואת ישראל כולה אם לא יעצר.
מאז נהרג הבן שלי אסף בפיגוע אוטובוס 37 ברחוב מוריה על הכרמל, פיגוע שהשתתף בו סייען פלסטיני שגר בחיפה כ-15 שנה, הדאגה למה קורה מסביבנו ולגורל ילדי הולכת וגדלה. היום כאשר תיאטרון אלמידאן קיבל את כספו ואת חותמת ההכשר של היועץ המשפטי לממשלה, הדאגה הזו גדולה שבעת מונים. ההסכם שנחתם עם התיאטרון מסוכן לעיר חיפה ותושביה כמו גם לכל אזרחי מדינת ישראל היהודים והערבים.
יש צורך בצעדים תקיפים, חוקים ברורים והכי חשוב אומץ ציבורי כדי לעצור את המגמה הזו בחיפה ולדרוש ממי שהוא אזרח ישראלי ומקבל מימון ישראלי להתנהג כישראלי ולהיות נאמן לדגל הישראלי.

 

תיאטרון אל מידאן, חיפה
תיאטרון אל מידאן, חיפה
לי בונד

לי בונד

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המירוץ. שילוב בין תחרותיות לרעות. צילום: רונן בוידק

"האירוע משקף במדויק את ערכיו של רפנאל"

ביום שישי הקרוב יתקיים מירוץ הניווט השנתי ה-8 לזכרו של סמ"ר רפנאל מוסקל הי"ד שנפל במלחמת לבנון השנייה. המארגנים: "האירוע משקף את אישיותו של רפנאל מתוך תקווה להנציח את ערכיו"