עם ילדיו. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק

לאחר התערבות סרבן הגט ירון אטיאס נתן היום (ראשון) גט לאשתו מזל והיא שוחררה מעגינותה.

בשבוע האחרון החמיר והקשיח בית הדין את עמדתו ביחס לסרבן הגט ירון אטיאס ושלח אותו למאסר בן שבוע ימים לאחר שנתפס נוהג ללא רישיון נהיגה שהופקע על ידי בית הדין כחלק מהסנקציות שננקטו נגדו. הדיינים הבהירו לאטיאס כי אם ימשיך בסירובו להעניק גט לאשתו יוחמר מאסרו והוא יישלח לתקופת מאסר ממושכת – עד אשר יינתן הגט.

משרדי בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ביום חמישי בערב פרסמה החלטתה המאשר את עונש המאסר. בהחלטה כתבה השופטת חיות: "לאחר שעיינתי בטענות הצדדים באתי לידי מסקנה כי אין מקום להתערב בהחלטת בית הדין שהפעיל את סמכותו. אין מדובר בתופעה של מה בכך. המשיב נמנע משך תקופה ארוכה מאוד מלקיים את פסק הדין שניתן בעניינו והורה לו ליתן למבקשת את גטה. על חומרת התנהגות מעין זו ועל הפגיעה שנגרמת בעטיה למבקשת אין צורך להכביר במילים, וכבר נפסק כי על בית הדין הרבני ועל בתי המשפט להילחם בתופעה זו ".

ביום שישי בוצעו שיחות ומגעים קדחתניים בין בני הזוג בסיוע הייעוץ המשפטי ואגף העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים כדי להביא את הצדדים להסכם גירושין ולכוף את סרבן הגט לתת גט לאשתו. היה ערוך כבר ביום שישי לסידור הגט אולם אטיאס עמד במריו.

הבוקר הובא אטיאס בליווי שירות בתי הסוהר מתחנת המשטרה קישון לבית הדין הרבני בחיפה. לאחר דיון נחתם הסכם גירושין וסודר גט בשעה טובה ומוצלחת בין הצדדים. מנהל בתי הדין הרבניים הדיין הרב דוד מלכא בירך את העוסקים במלאכה והוסיף "אני שמח שלאחר מאמצים רבים הסיפור הקשה הגיע לסיומו והגברת שוחררה מעגינותה".

רינה פוליטי, עורכת הדין של מזל אטיאס אמרה היום: "תודה רבה לבית הדין הרבני. עשו מאמצים כבירים כדי לשכנע אותו לתת גט. צווי המאסר והשיימינג עשו את שלהם. מה שהצענו מלכתחילה בעניין המשמורת, זה מה שהוא קיבל. לא זה מה שגרם לו לתת את הגט".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.