מלחמת הליכוד במתפקדי המפלגה מקבוצת "" עולה מדרגה. ועדת החוקה של מפלגת הליכוד תתכנס בקרוב כדי לאשר שורת בניסיון למנוע את הצטרפותם של "הליכודניקים החדשים" לשורותיה, כך פורסם ב'ישראל היום'. מדובר בקבוצת גורמים החיצוניים המבקשים לשנות את אופי המפלגה באמצעות התפקדות. "הליכודניקים החדשים" החלו לפעול לאחר המחאה החברתית ומונה, לטענת ראשיה, 12,000 איש.

"אם אתה שמאלן, לך תשתלט על הליכוד". מתוך "הפטריוטים", א'-ה' ב-22:00

על פי הפרסום, במסגרת הצעדים הנבחנים תוארך תקופת האכשרה, שהיא הזמן בו המתפקדים החדשים טרם יכולים לבחור את מועמדי הרשימה לכנסת, כך שהמתפקדים יוכלו לבחור בפעם הראשונה רק לקראת הכנסת ה־22, כאשר החברות במפלגה מצריכה חידוש אחת לשנה.

צעד נוסף הנבחן הוא יוזמה להצעת חוק בכנסת שיפקח על התפקדות אדם ליותר ממפלגה אחת. התפקדות כפולה היא אמנם עבירה על החוק כיום, אך בפועל הוא אינו נאכף בשל היעדר צעדים להצלבה ואיתור המתפקדים הכפולים. בבדיקה שערכו במפלגה, ישנם לפחות 1000 הרשומים גם במפלגות 'מרצ' ו'העבודה'.

כמו כן, בליכוד מתכננים לפעול לסילוק ראשי קבוצת "הליכודניקים החדשים" אשר התבטאו באופן פומבי נגד המפלגה, זאת באמצעות עתירה לבית הדין של התנועה. עשרות פעילי הקבוצה יזומנו לשימוע בו יובהר להם כי הצהרה שקרית אודות תמיכה בערכי המפלגה היא עבירה על החוק.

"הליכודניקים החדשים" החרימו בתחילת החודש את מפגן התמיכה בנתניהו ואף טענו כי יש להחליפו. ליאור מאירי, מראשי הקבוצה, כתב בעמוד הפייסבוק: "סעיף ד' בחוקת הליכוד מדבר על טוהר המידות ועל חברת מופת. מנבחרי הציבור שלנו היום אנחנו מצפים לאמירה ערכית־ציבורית חד־משמעית – אסור לאנשי ציבור לקבל מתנות בשווי עשרות או מאות אלפי שקלים. וכל זאת ללא קשר להכרעה בסוגיה הפלילית שבה יכריעו רשויות האכיפה".

"מפלגת הליכוד אינה מי שמנהיג אותה בזמן זה או אחר. היא מתפקדיה ומצביעיה המצפים מנבחריהם להדר, למופת ולדוגמה אישית בהתבסס על פרק המטרות בחוקתה", הוסיף מאירי.

"די לניסיון הפוטש". מפגן התמיכה בנתניהו, הערב. צילום: לירן לוי, ערוץ 20
"די לניסיון הפוטש". מפגן התמיכה בנתניהו. צילום: לירן לוי, ערוץ 20

 

לאחר מכן, פנו פעילי מפלגת הליכוד ליועץ המשפטי למפלגה, עו"ד אבי הלוי, בתלונות בנוגע לחברי הקבוצה, כך עפ"י ידיעה שפורסמה ב'מעריב'.

בשבוע שעבר חשפה סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי בסרטון שפרסמה ברשתות החברתיות כי מפלגת הליכוד עצרה את הרישום למפלגה בעקבות הפרסומים על התפקדות של כ-12 אלף " חדשים". חוטובלי אמרה כי לפי בדיקה שערך רשם המפלגות במפלגות הדמוקרטיות, התגלה כי אלפי מתפקדים שנרשמו לליכוד התפקדו גם לבית היהודי, למרצ ולמפלגת העבודה.

לדבריה, "הדבר אבסורד, החוק לא מאפשר לזה לקרות, ואנחנו כתנועה דמוקרטית לא ניתן לגורמים עוינים להשתלט לנו על הבית. לכן נכון עשתה המפלגה ויפה עשתה כשעצרה את ההתפקדות האינטרנטית, כדי לאפשר לנו בקרה על המצטרפים החדשים למפלגה".

חוטובלי תקפה את המתפקדים הכפולים ואמרה כי "הליכודניקים החדשים טוענים שהם באים בשם ערכי שלטון החוק, כן? ערכי שלטון החוק זה לעבור על החוק? ערכי שלטון החוק זה לרמוס אידיאולוגיה, להתעלם לחלוטין מחוקת מפלגת הליכוד ולומר: 'אנחנו באים בשם ערכי השמאל' למפלגה שהיא באופן מובהק מפלגת ימין? הדבר הזה הוא מגוחך".

"כולנו צריכים להתגייס על שמירת טוהר המידות במערכת הפוליטית ועל הדמוקרטיה שלנו במפלגה, ולכן מומלץ מדי פעם לקרוא את חוקת המפלגה וחוקת המפלגה אומרת שאנחנו ליברלית, לאומית, ששומרת על המולדת שלנו ועל שלמותה".

גורמים רשמיים במפלגת הליכוד מסרו כי אמנם הסרטון של חוטובלי לא תואם איתם, אך אישרו את הפרטים. "יש לנו אינדיקציות לשימוש לא ראוי באתר ההתפקדות של הליכוד ולכן הוחלט לעצור באופן זמני את ההתפקדות באינטרנט". עם זאת הדגישו כי "ההתפקדות למפלגה באמצעות טפסים נמשכת כסדרה ללא כל הפרעה".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.