14:44 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הסמכויות חוזרות לרמטכ"ל

הסמכויות חוזרות לרמטכ"ל

שבוע וחצי לאחר ניתוח להסרת הערמונית הרמטכ"ל גדי אייזנקוט יחזור השבוע לתפקיד

דובר צה"ל התיר לפרסו לפני שבוע וחצי כי התגלה גידול בערמונית אצל הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט. הרמטכ"ל יצא מספר ימים לחופשה על מנת להיכנס לניתוח בביה"ח ביילינסון בפתח תקווה.

כהונתו הוארכה בשנה. צילום: לשכת העיתונוחת הממשלתית
יחזור לתפקיד. רב אלוף גדי אייזנקוט. צילום: לשכת העיתונוחת הממשלתית

סמכויות הרמטכ"ל הועברו לאלוף יאיר גולן, סגן הרמטכ"ל. צמרת הפיקוד קבעה כי גולן יהיה הרמטכ"ל הזמני עד לתאריך ה-5 בפברואר או עד החלמתו המלאה של אייזנקוט.

פרופסור ג'ק בניאל, המומחה האורולוגי שניתח את הרמטכ"ל, אמר כי תהליך ההחלמה של אייזנקוט מתנהל כשורה. פרופסור בניאל אמר לאחר הניתוח: "ההתאוששות של הרמטכ"ל מצוינת. הוא שוחרר לביתו למנוחה. צפי ההחלמה מהניתוח הוא כשבועיים, שבמהלכם הוא יגיע לביקורת. אני מאחל לו רפואה שלמה".

בשלב זה, הרופאים לא יודעים מה סיבת היווצרות הגידול בגופו של אייזנקוט. למרבה המזל, קיצוב גידול התאים הסרטניים באיבר הערמונית איטי מאוד ביחס לגידולים ממאירים באיברים אחרים בגוף. לפיכך, מדובר במחלה שניתן לרוב להתגבר עליה. לעיתים קרובות החולה אינו חש במחלה למעט חולשה כללית וקשיים בעשיית צרכים.

אביגדור ליברמן, שר הביטחון, החליט להאריך את כהונת הרמטכ"ל ב-4 שנים.

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

נתניהו וגבאי ספליט. צילום: פלאש 90

גבאי: "ראש הממשלה חלש מול החמאס"

יו"ר המחנ"צ ניצל את ישיבת סיעתו כדי לתקוף את הממשלה ושר הביטחון על ההתנהלות מול חמאס וטען: "כשנחליף את הממשלה אני מתחייב, שר הביטחון יהיה איש המקצוע המתאים ביותר לתפקיד"