23:32 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הסכם שכר חדש למשרתי קבע

הסכם שכר חדש למשרתי קבע

שדרוג כלכלי משמעותי למשרתי הקבע. נחתם הסכם על תוכנית כלכלית לנגדים ולקצינים צעירים

משרד הביטחון ומשרד האוצר חתמו הערב על הסכם לשיפור שכר משרתי הקבע הראשוני. הסכם זה ישפיע על כעשרת אלפים משרתים בצה״ל והוא חלק מהמהלכים אשר סוכמו ב״תר״ש גדעון״ למתן שכר הולם למשרתים לטובת חיזוק תחושת הגאווה והשייכות לארגון וכחלק מההוקרה לשירותם המשמעות ומתוך הצורך בשיפור כשירות הימ"חים ותגמול המשרתים בהם.

ההסכם כולל תוספת שכר לקצינים ונגדים בראשית דרכם, מענק לנגדי ימ"ח, הרחבה משמעותית של המענקים הסקטוריאליים לאוכלוסיות הייחודיות ומענקי התמדה לנגדים. בנוסף, הוחלט גם על מענק לנגדים בקבע מובהק המשרתים בימ"ח.

כך לדוגמא, רס"ל המשרת כנגד בימ"ח אשר קיבל משכורת של 5,900 ₪ עד כה, יקבל החל מהיום משכורת של 7,500 ₪ (כולל שכר בשיתוף מענקים שנתיים). בזכות השינוי, אשר יראה בשכר שיתקבל ב1.5.2017 (רטרואקטיבית החל ממרץ 17), כלל הקצינים הנכנסים לקבע ראשוני יקבלו שכר של מעל ל-6 אלף ש"ח.  תוספת זו מבטלת את ההשלמה לשכר מינימום בצה"ל, אשר נדרשה לאלפי משרתים.

ההסכם נעשה בשיתוף עם משרד האוצר מתוך חשיבות בהכרה בייחודיות של שירות הקבע והצורך במתן שכר הוגן למשרתים בצה"ל.

בשנה האחרונה בוצעו מהלכים שונים בתחום השכר בהם הפעלת שכר הנגדים (תוספת של כ-600 ₪ בממוצע לנגד), תשלום המענק השני של הסכם ההסתדרות בגובה אלף ₪ ועוד. למרות זאת, אלפי משרתי קבע ראשוני משתכרים פחות מ-6,000 ₪, מקבלים השלמה לשכר מינימום ומרוויחים שכר שאינו הולם. לאור זאת, נעשתה לאחרונה עבודה במטרה לאפשר שכר בסיס הוגן מיום הכניסה לקבע לצד מענה גמיש לאוכלוסיות במערכים ייחודיים בצה"ל.

ההסכם כולל תוספת שכר לנגדים בקבוצות 1-4 (400 ₪), תוספת שכר לקצינים לא אקדמאים (400 ₪), לראשונה – מענק לנגדי ימ"ח בגובה 8,000 ₪ בשנה (650 ₪), הרחבה משמעותית של המענקים הסקטוריאליים ויצירת מעניקה התמדה לנגדים בקבוצות 3-5 (500 ₪). בנוסף, גם נגדים בקבע מובהק המשרתים בימ"ח יהיו זכאים למענק של 5,000 ₪. כמו כן, הוחלט על עלייה משמעותית מאוד במספר המכסות בשכר הסקטוריאלי, אשר מאפשר מתן תוספת לשכר עבור קצינים ונגדים במקצועות ייחודיים (כדוגמת סייבר) של עד 2500 ₪ בחודש.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"