22:12 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "הסכם הסיוע יכסה את צורכי הביטחון של ישראל עד 2029"

"הסכם הסיוע יכסה את צורכי הביטחון של ישראל עד 2029"

דן שפירו, שגריר ארה"ב בישראל, משוכנע כי מדובר בהסכם הסיוע הגדול אי פעם. "המלחמה בטרור חייבת להסתגל כל הזמן לאיומים משתנים"

הסכם הביטחון החדש בין ישראל וארה"ב הוא הגדול ביותר אי פעם, כך טוען שגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו. לדבריו, "הסכם הסיוע הביטחוני שאני מקווה שייחתם בקרוב יכסה את צורכי הביטחון של ישראל עד 2029, והוא יהווה חבילת הסיוע הגדולה ביותר של ארצות הברית למדינה כלשהי בהיסטוריה האמריקנית".

את הדברים אמר אמש (א') בערב הפתיחה של הכנס הבינלאומי ה-16 של המכון למדיניות נגד טרור במרכז הבינתחומי. במהלך הערב נערך טקס זיכרון לציון פיגועי 11 בספטמבר.

דן שפירו. "ההסכם הגדול ביותר". צילום: פלאש 90
דן שפירו. "ההסכם הגדול ביותר". צילום: פלאש 90

שפירו ציין כי בשנים האחרונות השקיעה ארה"ב במערכות כיפת ברזל, שרביט קסמים וחץ מיליארדי דולרים. "ההצלחה האדירה של כיפת ברזל במהלך צוק איתן יירטה 700 רקטות באזורים מיושבים והצילה אינספור חיים בשני צדי הסכסוך. המלחמה בטרור חייבת להסתגל כל הזמן לאיומים משתנים. לכן צה"ל ומשרד ההגנה מתמקדים באיום החדש: איום המנהרות, ומפתחים טכנולוגיה נגד מנהרות המתקדמת ביותר בעולם, וארה"ב מספקת יותר מ-40 מיליון דולר לישראל".

לצד דבריו של שפירו פרסם ה"וושינגטון פוסט" כי הבית הלבן משהה את החתימה על ההסכם בשל מחלוקת עם הקונגרס האמריקני, ובראשו הסנאטור הרפובליקני לינדזי גרהאם, שמקדם חקיקה להגדלת סכום הסיוע לישראל ל-3.4 מיליארד דולר – סכום גבוה מזה שהועלה במשא ומתן בין המדינות.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

גדי איזנקוט וההשפלה בנבי סלאח. צילום: פלאש 90, צילום מסך

מילואימניקים לרמטכ"ל: חדד נהלים ומנע השפלה נוספת

בעקבות ההשפלה בנבי סלאח: סא"ל במיל' אייל פלטק פנה לרמטכ"ל גדי איזנקוט בדרישה לחדד את הנהלים במשימות של ביטחון שוטף: "ייבש הדיו מלתאר את גודל ועוצמת ההשפלה"