הסיוע הקטארי לרצועת עזה יימשך לפחות עד לסוף שנת 2020 וייתכן כי אף יורחב, כך מוסרים מקורות ברצועת עזה לסוכנות הידיעות הישראלית TPS.
לדבריהם, קטאר הודיעה לחמא"ס, כי הסיוע למשפחות לא ייפסק, למרות שכך הצהירו גורמים בקטאר לקראת סוף השנה שעברה. ח'ליל אל חיה, מראשי חמא"ס, פרסם אמש הודעה מיוחדת ובה דברי תודה לקטאר בשל מימון של פרויקטים נוספים ברצועה.

הדבר בא בעקבות סיכום בין השגריר הקטארי ליחיא סנואר, מנהיג חמא"ס ברצועה, לפיו תעביר קטאר סך 100 דולר ל – 120 אלף משפחות עניות, תסייע ל 500 רווקים לממן את עלות החתונה ותסייע לקשישים, כל זאת בסך 2 מיליון דולר נוספים. סיוע נוסף של מיליון דולר יועבר לסטודנטים למימון הוצאות הלימודים.

הכסף הקטארי בעזה. צילום: עבדרח'ים כאטיב, פלאש 90

עם זאת, הודיע השגריר הקטארי לרצועה, מחמד עמאדי, כי התשלום שנועד לרכישת דירות בפרויקט השיכון הקטארי ברצועה, יידחה.
גורמים ברצועה טוענים, כי קטאר מתנה את הסיוע בהסכמתה של הנהגת חמא"ס לרגיעה מול ישראל ואף בשילובה של הנהגת הגדה בתנועה.

לדבריהם, פועלת חמא"ס לשימור הרגיעה אולם פעילים בג'יהאד האסלאמי מוסיפים לשגר פצצות מרגמה ורקטות ולחבל במאמצי הרגיעה, בהוראת איראן.

גורמים ברצועה וברשות הפלסטינית מציינים בהקשר לכך, כי גם הנהגת חמא"ס התכנסה בשבוע שעבר בקטאר, במקביל לנסיעתם של ראש המוסד ואלוף פיקוד הדרום לשם.
בתוך כך, אמר אמש צאלח עארורי, סגן יו"ר הלשכה המדינית של חמא"ס, כי מצרים שגרה הזמנה לראשי חמא"ס לקראת שיחות התייעצות בעניין הרגיעה ברצועה, בעקבות ביקור משלחת המודיעין המצרי ברצועה לפני כשבועיים.

ברוך ידיד TPS

ברוך ידיד TPS


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.