בית המשפט המחוזי בת"א קיבל תביעה של בעלי זכויות יוצרים והורה למפעיל אתר הסטרימינג הפיראטי sdarot.tv להפסיק את פעילותו באופן מיידי. לפי פסק הדין של השופט מגן אלטוביה, מפעיל האתר מיכאל בן-עמי, "סוחר או סחר ועשה שימוש בקניינם של אחרים ללא הרשאתם, תוך שהוא מתעשר על חשבון בעלות הזכויות וגוזל את פרנסתן או פוגע בפרנסתן באופן ממשי וחמור". בן-עמי מואשם בכך שהוא מוכר שטחי פרסום באתר ומייצר תועלת כלכלית – ממוצר שאינו שלו.

סדרות טי.וי. צילום מסך
סדרות טי.וי. צילום מסך

השופט הוציא צו המורה לספקיות האינטרנט המקומיות לחסום את הגישה לאתר. השופט לא פסק עדיין בבקשת התובעות לקבלת פיצוי בסך 100 אלף שקל, והקצה לנתבע שבעה ימים למסור את התייחסותו לעניין. החלטתו של אלטוביה לא כולל את נימוקי פסק הדין, שצפויים להתפרסם בנפרד במועד מאוחר יותר.

אתר "סדרות" כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "צופים יקרים, בית המשפט הוציא נגד האתר צו סגירה. אנו ממליצים לפעול על פי המדריך שבאתר 'אינטרנט חופשי' על מנת שתוכלו להמשיך לגלוש באתר וכמובן על מנת שזיר"ה לא יוכלו לפגוע לכם בחופש המידע וחופש הביטוי באינטרנט, שכידוע הן זכויות בסיסיות בדמוקרטיה".

טכנית, מדובר בדרישה לחסימת כתובות IP של השרת דרך ספקיות האינטרנט בישראל. בפועל זהו דבר שבקלות נעקף על ידי שינוי כתובות DNS מקומיות, כפי שהסבירו ב"סדרות". בעבר כבר נעשו ניסיונות של לחסום אתרים, אולם התועלת היא נמוכה שכן בעלי האתר יכולים להחליף כתובת ושם מתחם (דומיין) בתוך זמן קצר.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20