דף הבית > כלכלה וצרכנות > הדיאטנית שרוצה לאכול מקדונלדס

הדיאטנית שרוצה לאכול מקדונלדס

משרד הבריאות הטיל מלחמת חורמה על מקדונלדס. האם עלינו להימנע מצריכת המבורגר וצ'יפס?

מקדונלדס אאוט – כך הכריז שלשום שר הבריאות יעקב ליצמן: "לא צריך לאכול ג'אנק פוד.מקדונלדס החוצה. לא במדינתנו. לא צריך לאכול מקדונלדס". התבטאותו נגד ענקית המזון מכה גלים ואנחנו תוהים האם אנחנו צריכים להימנע לחלוטין מהמבורגר וצ'יפס?

כוהנת הדיאטות, חלי ממן תקפה את ליצמן ושאלה: "נתחיל במקדונלדס, נמשיך בברגר קינג, פלאפל, שווארמה, פיצה, האם זו הדרך – להוריד דברים? אני תמיד אומרת, נתחיל להיות שוטרים ונגדל גנבים. אז יהיה שוק אפור של אוכל של ג'אנק?".

ממן הציעה כי שר הבריאות ינצל את מעמדו על מנת להקים תכנית חינוכית עבור ילדים. "בואו נקים תכנית עם משרד החינוך ונלמד אותם מה הם אוכלים, שילמדו לבחור נכון. להוריד דברים מהמדף זו לא הדרך ללמד אנשים. מחר זו תהיה מלחמה נגד הקונדיטורים בגלל סוכר? לכל דבר יש השפעה כשעושים אותו בכמויות גדולות".

לדבריה, יש להסביר לילדים את ההשלכות של המזון אותו הם צורכים, במקום לכפות עליהם להימנע ממאכלים לא בריאים. "עם תכנית טובה", אמרה ממן, "אפשר להביא את הדור הבא לדעת דברים הרבה יותר טוב".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

כביש הטבעת: לתושבי בנימין נמאס לחכות לפתיחה

תושבי בנימין מצפים תקופה ארוכה לפתיחת כביש הטבעת המחבר בין ענתות לירושלים. הכביש שנסלל בשנת 2009 והושקעו בו כ-190 מיליון ש״ח, סגור לנסיעה בשל בירוקרטיה. תושבים שפרצו את הכביש נלקחו לחקירה