6:34 28/05/2018
דף הבית > כלכלה וצרכנות > הסוף למונופול? בקרוב צרכנים ירכשו חשמל מתחנות פרטיות

הסוף למונופול? בקרוב צרכנים ירכשו חשמל מתחנות פרטיות

במהלך השבוע הקרוב צפוי שר האנרגיה לאפשר פיילוט ראשוני של מכירת חשמל מתחנת כוח פרטית לצרכנים פרטיים ביישובי עוטף עזה, ולאפשר להם להנות מהנחה בתעריף

שטייניץ. צילום: פלאש 90

השבוע, שר האוצר יובל שטייניץ צפוי להכריז על פיילוט ראשוני של מכירת חשמל מתחנת כוח פרטית לצרכנים פרטיים ביישובי עוטף עזה,שיאפשר להם ליהנות מהנחה בתעריף החשמל. במקביל ינסה שטייניץ להעביר יחד עם שר האוצר משה כחלון להעביר בקבינט החברתי את הרפורמה בחברת החשמל.

מהלך זה מקביל להליך אישור הרפורמה בחברת החשמל, והשלמתו תרשום היסטוריה במשק והיא היכולת של צרכני הקצה לבחור את ספק החשמל שלהם, בהתאם להנחות שהוא יציע להם. נכון להיום תחנות כוח פרטיות מעניקות הנחה של עד 10% מהתעריף אולם האפשרות למכור ללקוח פרטי חסומה מבחינה חוקית.

דירקטוריון חברת החשמל אישר ביום חמישי האחרון את הרפורמה בחברת החשמל, קרוב ל־95 שנה לאחר שהיא קמה ופעלה ללא שינוי. "הרפורמה תאפשר למשק האנרגיה לצאת ממצב של חוסר יציבות, להגביר באופן משמעותי את הצמיחה במשק ובכלכלה, וכתוצאה מכך הרפורמה תוביל גם להורדת יוקר המחיה בישראל", אמר יו"ר החברה יפתח רון טל.

חברת החשמל. צילום: לע"מ

 

לפי דיווחי חברת החשמל לבורסה עלות הרפורמה תגיע לכ־7 מיליארד שקל שייפרסו על פני עשר שנים, כשתעריף החשמל השוטף אמור על פי ההערכות להתקבע ולא לרדת ובכך לממן את המהלך.

אולי יעניין אותך גם

שקד תטיל חובת שקיפות ודיווח על ההסתדרות

שרת המשפטים תפרסם "קול קורא" לציבור בעניין חובת השקיפות והדיווח של האגודות העות'מניות לקראת ניסוח מחדש של תקנות שיחייבו דיווח לממשלה ולציבור. שקד: "אור השמש - המחטא הטוב ביותר"